Wielkanoc nie ustępuje aurą Bożemu Narodzeniu. Sprawdziliśmy to

Białe Święta Wielkanocne (TVN24)
Białe Święta Wielkanocne (TVN24)
Białe Święta Wielkanocne (TVN24)

Z zaskakującą pogodą mamy do czynienia w te święta. Jest chłodniej, tak jak w Boże Narodzenie. Pada także śnieg. - Miały być białe święta i są, ale nie te co trzeba - mówią mieszkańcy Szczecina, gdzie śnieg zawitał już w Wielką Sobotę.

Matka natura rekompensuje nam deszczowe i ponure święta Bożego Narodzenia. Sypnęło śniegiem, ale w Wielkanoc, co potwierdzają zdjęcia Reporterów 24.

Wielkanoc chłodniejsza od Bożego Narodzenia

Porównaliśmy prognozę bożonarodzeniową z wielkanocną i doszliśmy do zaskakujących wniosków.

W Boże Narodzenie było cieplej niż w Wielkanoc. 25 grudnia temperatura maksymalna wyniosła 7 st. C, natomiast dziś, w Niedzielę Wielkanocną, to raptem 6 st. C.

W grudniowe święta najcieplejszym regionem kraju była Nizina Szczecińska, tymczasem w nocy z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę synoptycy zanotowali tam najniższą temperaturę - na poziomie -5 st. C.

Śnieg tak, ale w kwietniu

- Będziemy jechać na wieś, rzucać się śnieżkami i lepić bałwana - zapewniali mieszkańcy Szczecina w wielkanocną sobotę 7 kwietnia. Z nieba padały grube płatki śniegu, przykrywając drogi i chodniki.

W Boże Narodzenie natomiast o opadach śniegu mogliśmy tylko pomarzyć. 25 grudnia padał deszcz, niebo spowijały gęste mgły, a słońce nie wyszło nawet na moment. Na świąteczny spacer zabieraliśmy przeciwdeszczowe parasole lub w ogóle nie wychodziliśmy z domu.

Taka aura sprawiła, że zakwitły wtedy kwiaty.

Ciepło od wotrku

- Wypadałoby szukać zielonego gdzieś na łące, czy też w lesie, a nie walczyć ze śniegiem - mówi reporterom TVN24 zaskoczony opadami śniegu w Wielkanoc mężczyzna i trudno nie przyznać mu racji. Niestety na prawdziwie wiosenną aurę będziemy mieli szansę dopiero po świętach Wielkiej Nocy.

TU SPRAWDZISZ JAKA POGODA BYŁA W BOŻE NARODZENIE

Autor: mm/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości