Najnowsze

Wielka fala ciepła płynie z Afryki do Polski

Najnowsze

Omenaa Mensah o nadchodzącym ociepleniu
Omenaa Mensah o nadchodzącym ociepleniu

Po chłodniejszym czwartku od piątku czeka nas gwałtowne ocieplenie.

Mimo czwartkowego ochłodzenia i pogorszenia pogody, na koniec tygodnia synoptycy zapowiadają bardzo ciepłą aurę. Temperatura w Polsce przekroczy 20 stopni.

Adwekcja z Afryki

- Bardzo ciepłą pogodę w weekend będziemy zawdzięczać adwekcji (napływowi - red.) zwrotnikowego powietrza z północnej Afryki - mówi Artur Chrzanowski, meteorolog TVN Meteo. Afrykańskie powietrze napłynie do Europy Środkowej i spowoduje wzrost temperatury w Polsce do 21-22 stopni, a w Niemczech nawet do 25 stopni.

Sobota: słońce i bardzo ciepło

Tego dnia w całej Polsce będzie pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 st. C na północnym wschodzie przez 21 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Śląsku. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, na Śląsku okresami dość silny.

Niedziela: ponad 20 stopni

W niedzielę prawie wszędzie będzie pogodnie, ale na zachodzie kraju przewidujemy wzrost zachmurzenia do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Pomorzu Zachodnim do 21 st. C w centrum kraju i na Podkarpaciu. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany.

Prognoza na sobotę
Prognoza na sobotęPrognoza na sobotęTVNMeteo
Prognoza na niedzielę
Prognoza na niedzielęPrognoza na niedzielęTVN Meteo
Prognoza temperatury w Europie na niedzielę
Prognoza temperatury w Europie na niedzielęPrognoza temperatury w Europie na niedzielęwetter3

Autor: zupi/tw

Pozostałe wiadomości