Najnowsze

Wiele kurortów świata nawiedzą burze

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów europejskich
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów europejskich

Burzowo zrobi się w wielu kurortach w Europie i na świecie. Zagrzmi między innymi na Półwyspie Iberyjskim, nad Zatoką Meksykańską i Indonezją. Słońce zobaczą ci, którzy wypoczywają na Cyprze, Lazurowym Wybrzeżu i w Afryce.

Na Wyspach Kanaryjskich pogodna aura zadowoli turystów. Synoptycy prognozują od 25 st. C na Gran Canarii do 28 st. C na Teneryfie.

Burzowa Portugalia i Hiszpania

Burzowa aura na wybrzeżu Portugalii sprawi, że plaże opustoszeją. Temperatura zawaha się od 22 st. C w północy do 24 st. C na południu. Chmury burzowe zawisną również nad Hiszpanią. W większości kurortów turyści usłyszą grzmoty, wyjątkiem będą Malaga, Estepona i Marbella. Meteorolodzy przewidują od 27 st. C w Barcelonie do 31 st. C w Alicante i w Walencji.

Pogodne Lazurowe Wybrzeże

Wczasowicze, którzy jako swój cel podróży wybrali Lazurowe Wybrzeże, nie będą żałować. Termometry wskażą od 26 st. C w Nicei do 28 st. C w St. Tropez, Tulonie, Marsylii, Montpellier, Narbonne i Perpignan. Burzowe chmury zbiorą się nad włoskim Rimini. W innych kurortach niebo będzie zachmurzone. Jedynie na Sycylii i na Sardynii prognozuje się słoneczną aurę. Termometry wskażą od 25 st. C w Wenecji do 30 st. C w Cagliari.

Grzmoty w Chorwacji i w Grecji

Nad kurortami Chorwacji prognozuje się burze. Nie powinno zagrzmieć jedynie w Rovinji. Temperatura zawaha się od 24 st. C w Dubrowniku do 27 st. C w Rovinji. Ośrodki turystyczne Grecji kontynentalnej i Korfu znajdą się pod chmurami burzowymi. Na Rodos i Krecie aura będzie słoneczna. Termometry wskażą od 26 st. C w Salonikach do 29 st. C w Rhetymnon. Bezchmurne niebo ukaże się oczom wczasowiczów na Cyprze. Meteorolodzy prognozują od 30 st. C w Pafos i w Limasol do 31 st. C w Larnace.Zagrzmi również w kurortach tureckich. Temperatura zawaha się od 27 st. C w Bodrum do 29 st. C w pozostałych miejscowościach turystycznych.

Upalna Afryka

Osoby przebywające w Egipcie mogą spodziewać się upalnej aury. Termometry wskażą od 30 st. C w Aleksandrii do 36 st. C w Sharm el Sheikh i w Hurghadzie. W Tunezji prognozuje się upalny dzień. Synoptycy prognozują od 30 st. C w Tabarce do 32 st. C w Tunisie. W Maroko niebo będzie bezchmurne. Temperatura zawaha się od 26 st. C w Agadirze i w Tangerze do 28 st. C w Casablance.

Burze nad Zatoką Meksykańską i Indonezją

Burzowa aura zapanuje nad ośrodkami turystycznymi Ameryki Środkowej. Meteorolodzy przewidują od 30 st. C w Cancun do 33 st. C w Puerto Plata. Na Malediwach prognozuje się opady deszczu. Termometry wskażą 30 st. C. Grzmoty usłyszą również wczasowicze wypoczywający na Indonezji. Synoptycy prognozują od 29 st. C na Bali do 32 st. C w Dżakarcie.

Prognoza pogody dla kurortów światowych
Prognoza pogody dla kurortów światowychTVN Meteo

Autor: mab/map / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości