Większość turystów bez parasola się nie obędzie. Pogodnie będzie w górach

Prognoza pogody dla kurortów: Góry
Prognoza pogody dla kurortów: Góry
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów: Góry

Urlopowicze w większości polskich kurortów będą mieli powody do niezadowolenia. Nad wieloma zawisną ciemne chmury i wystąpią przelotne opady deszczu. Nie będą na szczęście ciągłe i synoptycy prognozują, że zdarzą się słoneczne chwile. Najpogodniej będzie bez wątpienia na górzystym południu Polski.

W górach w części miejscowości wystąpią przelotne opady deszczu, choć nad większością kurortów niebo będzie pogodne i miejscami niemalże bezchmurne. Wartości na termometrach będą sprzyjały spacerom wytyczonymi szlakami, oscylując na poziomie 15-21 st. C.

Kraina mocno zachmurzona

Nad Warmią i Mazurami niebo we wtorek będzie na ogół zachmurzone, co dla większości miast w krainie tysiąca jezior będzie równoznaczne z przelotnym deszczem. W części regionu jednak, mimo dużego zachmurzenia, parasole będą zupełnie zbędne. Utrzyma się temperatura rzędu 15-17 st. C.

Prognoza pogody dla kurortów: Warmia i Mazury
Prognoza pogody dla kurortów: Warmia i MazuryTVN Meteo

Deszczowe wybrzeże

Deszczowe chmury we wtorek zawisną nad wszystkimi miejscowościami nadmorskimi, sprowadzając przelotne opady i psując wielu urlopowiczom plan niezakłóconego spacerowania brzegiem morza. Woda w Bałtyku będzie miała zaledwie 14-16 st. C, a wiatr powieje z prędkością maksymalnie 14 km/h. Wartości na termometrach sięgną od 15 do 17 st. C.

Prognoza pogody dla kurortów: Wybrzeże
Prognoza pogody dla kurortów: WybrzeżeTVN Meteo

Autor: mb/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości