Wichura powaliła 300-letni dąb, ten spadł na dom. Nie żyje kobieta


Z powodu silnej burzy wiele miejscowości w zachodnich regionach Ukrainy zostało pozbawionych dostaw energii elektrycznej. Żywioł przyniósł ze sobą potężne porywy wiatru. Trzystuletni dąb zawalił się na dom i śmiertelnie ranił młodą kobietę.

W obwodzie lwowskim prawie 200 miejscowości zostało pozbawionych dostaw prądu. Wszystko z powodu potężnej burzy, która pojawiła się ostatniej doby. Żywioł powalił wiele drzew. Zalane zostały także autostrady, wejścia do budynków i piwnice.

- Służby pracowały tu do późnej nocy. Prawie wszystkie drzewa i konary, które blokowały ruch pojazdów, zostały usunięte - powiedziała szefowa Działu Mieszkalnictwa i Infrastruktury w regionie.

Zginęła kobieta

We wsi Brzuchowice niedaleko od Lwowa na wiejski dom zawalił gigantyczny, trzystuletni dąb. W środku była 28-letnia kobieta. Zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

- Miejsce tragedii jest położone w pobliżu opuszczonego sanatorium, w środku lasu. W pobliżu znajdują się ogromne drzewa. Władze wioski mówią, że rodzina kobiety nie mieszka tu na stałe, a tylko przyjeżdża tu, aby odpocząć w weekendy - mówiła reporterka lokalnych mediów Natalia Wołosacka.

Według relacji Michaiła Iwancy, zastępcy naczelnika Państwowego Pogotowia Ratunkowego Obwodu Lwowskiego, w domu znajdował się także mężczyzna i dwoje dzieci. Im udało się ewakuować.

- Kobieta nie miała czasu, żeby uciec. Gdy drzewo ją przygniotło, była na łóżku - opisał.

Po zbadaniu okazało się, że drzewo było zdrowe, jednak nie wytrzymało naporu silnego wiatru o średniej prędkości niemal 110 kilometrów na godzinę.

Autor: kw/map / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości