Najnowsze

Wiatru żeglarzom nie zabraknie

Najnowsze

Prognoza pogody dla żeglarzy, 5.09
Prognoza pogody dla żeglarzy, 5.09

Poniedziałek będzie dniem deszczowym i wietrznym dla pływających po polskich i chorwackich wodach. Dla żeglarzy w Grecji pogoda, jak to zazwyczaj w tym regionie, będzie łaskawa.

W poniedziałek popada przede wszystkim na Pomorzu, a termometry pokażą od 20 do 23 st. C. Wiatr powieje tam z siłą do 6 st. w skali Beauforta. Podobnie będzie w rejonie Trójmiasta, tyle że będzie tam cieplej o dwa stopnie.

Jedynymi lokalizacjami nadmorskimi, gdzie nie będzie padać są Jastarnia i Krynica Morska. Jednak będzie tam wiało równie mocno, jak w zachodniej części Wybrzeża.

Na Mazurach natomiast będzie cieplej, bo od 23 do 26 st. C. I nie będzie padało. Wiatr powieje z siłą do 6 st. w skali Beauforta. Na Jeziorze Solińskim z kolei termometry pokażą 22 st. C.

Chorwacja w deszczu

Na greckich wodach można się spodziewać w poniedziałek słońca i temperatur powyżej 30 st. C. Wyjątek standardowo stanowią Cyklady, gdzie będzie 27 st. C i wiatr powieje z siłą do 7 st. Beauforta. W pozostałych lokalizacjach rozpędzi się on do 5 stopni.

Nad Chorwację nadejdą burze oraz deszcze. Wciąż będzie tam jednak ciepło (od 27 do 29 st. C). Co niezwykłe dla tego rejonu to siła wiatru, który może wiać z siłą nawet do 7 st. w skali Beauforta.

Autor: xyz//kdj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości