Najnowsze

Wiatr zerwał dach dyskontu. "Przewrócił drzewa i kontener ze stróżem"

Najnowsze

[object Object]
Silny wiatr nad Płockiem (Reporter 24 kemot)Kontakt 24
wideo 2/2

Front atmosferyczny, który w poniedziałek przechodził przez Polskę, przynosił miejscami burze z intensywnym deszczem, a nawet gradem. W kilku regionach silnie powiał wiatr, w Płocku zaobserwowano trąbę powietrzną. Zdjęcia i filmy, dokumentujące gwałtowną pogodę, otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Nad Polską przemieszczał się w poniedziałek umiarkowanie aktywny front atmosferyczny związany z niżem Cathy, którego centrum ulokowało się w rejonie Zatoki Fińskiej. Na froncie rozwinęły się chmury burzowe Cumulonimbus, z którymi związane są opady ciągłego deszczu i burze.

Gwałtowną pogodę obserwowali i dokumentowali Reporterzy 24, którzy na Kontakt 24 wysyłali swoje filmy i zdjęcia.

Czytaj i oglądaj także na Kontakt 24.

Wiatr przewracał drzewa

Pogoda mocno dała się we znaki mieszkańcom Płocka. Na zdjęciach i filmach widać skutki, jakie przyniósł ulewny deszcz, porywisty wiatr i trąba powietrzna.

- Zerwany został częściowo dach jednego z dyskontów przy ulicy Mostowej. Wiatr przewrócił również pięć drzew oraz kontener ze stróżem. Stróżowi poza potłuczeniami nic się nie stało. Strażacy usuwają gałęzie drzew, które znalazły się na jednym z mostów - przekazał Kontaktowi 24 kapitan Edward Mysera, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. Dodał, że tamtejsi strażacy musieli też wyjeżdżać na interwencje na teren gminy Słupno.

W innych regionach też burzowo

Gwałtowne zjawiska burzowe obserwowano też w innych regionach Polski. Mocno popadało w Pucku i Szamotułach. W Wierzchucinie Królewskim przed godziną 14 spadł grad.

"Gradu o tej wielkości nie pamiętam". Załamanie pogody koło Bydgoszczy
"Gradu o tej wielkości nie pamiętam". Załamanie pogody koło BydgoszczyBartosz

IMGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że również w ciągu najbliższych dni aura może być gwałtowna. Prognozuje się możliwość ogłoszenia alertów przed burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu oraz silnym wiatrem. Czytaj więcej na temat prognoz ostrzeżeń.

Szczególnie gwałtownej pogody można się spodziewać w czwartek - zapowiada synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

Autor: dd//rzw / Źródło: Kontakt 24, TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości