Najnowsze

Wiatr szalał na północy. Zobacz skutki

Najnowsze

Silny wiatr wyrządza szkody na północy kraju

Silny wiatr, jaki nawiedził w sobotę północ kraju, przyniósł straty. W Sopocie pod wpływem silnych podmuchów potężny konar osunął się na dwa samochody osobowe i latarnię. Zdjęcia skutków wichury otrzymaliśmy od @Mariusza i @Ani na Kontakt 24.

Jak poinformował redakcję Kontaktu 24 dyżurny Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Sopocie, informacja o powalonym drzewie w Sopocie dotarła około godziny 11.30.

Drzewo zniszczyło dwa samochody. Na szczęście nikt nie został ranny. Służby pocięły konar i usunęły go z jezdni. Droga prowadząca na osiedle już niespełna dwie godziny później była przejezdna. Przyczyną powalenia drzewa był silny wiatr.

Jak informują nas internauci, silne podmuchy wiatru można odczuć także na: Podkarpaciu, Suwalszczyźnie, w centrum kraju (woj. łódzkie i mazowieckie) oraz w woj. kujawsko-pomorskim.

Zamknijcie okna, uważajcie na siebie

Służby zalecają mieszkańcom regionów, w których występują wichury, by pozamykali okna i drzwi oraz zabrali z balkonów i parapetów przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr. Należy również ograniczyć do minimum wychodzenie z domów, unikać przechodzenia pod drzewami, liniami energetycznymi, tablicami reklamowymi lub wzdłuż ścian starych budynków.

Podróżujący samochodem powinni z kolei zachować szczególną ostrożność wyjeżdżając z terenu zabudowanego i z lasu na otwartą przestrzeń, unikać parkowania pojazdów pod drzewami i liniami wysokiego napięcia.

Autor: mm//ŁD / Źródło: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości