Najnowsze

Wiatr połamał ponad 100 drzew, ulewy zalały mieszkania i sklepy

Najnowsze

[object Object]
Do zdarzenia doszło w Shibganj w BangladeszuGoogle Maps
wideo 2/18

Ulewy z silnym wiatrem nawiedziły gminę Chongqing w środkowej części Chin. Doszło do podtopień, wiatr powalił na drogi łącznie ponad 100 drzew. Opadom towarzyszył grad.

Niedzielne ulewy spowodowały zalanie mieszkań i sklepów, zostawiając uwięzionych tam ludzi do czasu przybycia straży pożarnej. W dystrykcie Yubei w poniedziałek o godzinie 7 czasu lokalnego na 10 stacjach odnotowano opady przekraczające 100 litrów wody na metr kwadratowy.

W mieście Qiaozhuang pojawiły się obfite opady deszczu, którym towarzyszył grad. W niektórych miejscach jego zwały piętrzyły się na wysokość ponad pięciu centymetrów.

Powalone drzewa i zablokowany ruch na drogach

Na obszarze dystryktu Yubei wiatr powalił prawie 100 drzew. Na niektórych odcinkach jednej z krajowych dróg ruch był zablokowany.

Do podobnej sytuacji doszło na drodze ekspresowej pomiędzy gminą Chongqing a hrabstwem Linshui w sąsiedniej prowincji Syczuan. Runęło tam ponad 20 drzew.

W niedzielę informowaliśmy o wichurach w mieście Nontang na wschodzie Chin, gdzie zginęło 11 osób. Teraz na szczęście obyło się bez ofiar.

Autor: ps/dd / Źródło: ENEX, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości