Wiatr na Mazurach będzie mknął z prędkością 29 km/h

Prognoza pogody dla żeglarzy, 2.09
Prognoza pogody dla żeglarzy, 2.09
Prognoza pogody dla żeglarzy, 2.09

W piątek rano deszcz przywita żeglarzy cumujących w mazurskich portach. Nieco ładniejsza pogoda na Jeziorze Nidzkim. Nie oznacza to jednak, że będzie tam piękna pogoda, chociaż chwil ze słońcem nie zabraknie.

W piątek żeglarzy na polskich jeziorach zaskoczy deszczowa i pochmurna pogoda. Jedynie na Śniardwach i Jeziorze Nidzkim synoptycy przewidują brak opadów. Zrobi się chłodniej, od 19 st. C na Mamrach, 20 st. C na Śniardwach do 21 st. C na Jeziorze Nidzkim. Wiał będzie wiatr północnego zachodu. Najmocniej powieje na Mamrach oraz Śniardwach, 2-4 stopnie w skali Beauforta.

Słońce i nieco chmur czeka na żeglarzy na Zalewie Zegrzyńskim oraz Jeziorze Solińskim. Na termometrach pojawi się 21 st. C. Na Zalewie wiał będzie północno-zachodni wiatr o sile dochodzącej do 3 stopni w skali Beauforta. Natomiast na Jeziorze Solińskim powieje wiartr z północy, do 2 stopni w skali Beauforta.

Co za granicą?

W piątek na wodach greckich najlepsze warunki dla żeglarzy będą na Sporadach i Cykladach. Powieje tam wiatr z północy o sile 3-5 stopni w skali Beauforta. W okolicach Korfu (2-5 stopnie w sklai Beauforta) oraz Saloników (2-3 stopnie w skali Beauforta) wiał będzie wiatr z kierunku zachodniego. W Atench słaby wiatr z południowego wschodu, do 2 stopni. Będzie upalnie i słonecznie. Termometry wskażą od 29 st. C na Cykladach do 35 st. C w Atenach.

Warunki do żeglowania w Chorwacji będą zdecydowanie gorsze. Jedynie w Zadarze powieje wiatr z zachodu o sile do 4 stopni w skali Beauforta. Wiatr z południowego zachodu w Splicie (1-2 stopnie) oraz w Dubrowniku (2-3 stopnie). W Rijece będzie najgorsza pogoda, nie dość, że pochmurno, to jeszcze mało wietrznie. Powieje bardzo słaby wiatr, 1-2 stopnie w skali Beauforta, z południowego zachodu. Zapowiada się gorący, letni dzień. Temperatura oscylowała będzie wokół 30-31 st. C.

Na pełnym morzu pochmurno

Niebo nad Cieśninami Duńskimi spowiją w piątek gęste mgły. Chwile ze słońcem będą nieliczne. Wiał będzie wiatr z południowego zachodu o sile 2-4 stopnie w skali Beauforta.

Równie pochmurno będzie na pozostałych wodach Bałtyku. We wschodnim i centralnym rejonie żeglarze powinni spodziewać się opadów deszczu. Pochmurno będzie także na zachodzie. Chłodno, od 18 st. C do 19 st. C. Na wschodzie wiał będzie wiatr północno zachodni (2-3 stopnie). Na pozostałych wodach z zachodu o większej sile, do 4 stopni w skali Beauforta.

Na wybrzeżu deszcz z zachodu

Żeglarze pływający po wschodniej części wód przybrzeżnych powinni liczyć się z opadami deszczu i nie najładniejszą aurą. Podobna pogoda utrzyma się w piątek również w Ustce. W Kołobrzegu oraz w Międzyzdrojach zapowiada się pochmurny, ale suchy dzień. Gdzieniegdzie na niebie pojawi się słońce. Wiał będzie wiatr z zachodu. Najsilniej powieje w Ustce oraz w Łebie, 2-4 stopnie w skali Beauforta. W pozostałych rejonach, 1-3 stopnie w skali Beauforta.

Autor: usa//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości