Najnowsze

WHO: największy dobowy wzrost liczby nowych zakażeń

Najnowsze

"Szczepienia stanowią taki mur, blokadę i zaczęliśmy to budować"
"Szczepienia stanowią taki mur, blokadę i zaczęliśmy to budować"tvn24
wideo 2/20

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała w sobotę o najwyższym dobowym wzroście liczby nowych zakażeń koronawirusem od początku pandemii COVID-19.

Jak podała w sobotę Świata Organizacja Zdrowia (WHO), w ciągu poprzednich 24 godzin nastąpił najwyższy wzrost liczby nowych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 od początku wybuchu pandemii. Potwierdzono 212 362 kolejne zakażenia.

Najwięcej nowych infekcji zdiagnozowano w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Indiach. USA i Brazylia to kraje z największą liczbą zachorowań na świecie.

Ponad 11 milionów zakażeń na świecie

Dziennie na COVID-19 - chorobę wywoływaną poprzez zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 - umiera około pięć tysięcy osób. Na całym świecie zanotowano ponad 11 milionów przypadków SARS-CoV-2 i ponad 500 tysięcy zgonów.

WHO testuje leki

WHO prowadzi badania kliniczne potencjalnych leków na COVID-19. W sobotę poinformowano o przerwaniu testów hydroksychlorochiny, leku na malarię, oraz kombinacji leków na HIV lopinaviru i ritonaviru. Jak przekazała organizacja, ich stosowanie u pacjentów z COVID-19 nie zmniejszyło liczby przypadków śmiertelnych. Trwają jednak badania nad remdesivirem.

Autor: ps / Źródło: PAP, worldometers.info

Pozostałe wiadomości