Najnowsze

Weekend pogodny w niemal całej Europie

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów europejskich
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów europejskich

Upalnie będzie w sobotę w większości kurortów na świecie. Zagrzmi w Barcelonie, nad Zatoką Meksykańską i w Indonezji. Najchłodniejszym miejscem wakacyjnym okaże się Portugalia, najgoręcej będzie w Sharm el Sheikh w Egipcie.

Zachmurzone niebo zobaczą turyści przebywający na Wyspach Kanaryjskich. Temperatury wskażą od 24 st. C do 26 st. C. W Portugalii będzie pogodnie, termometry wskażą od 21 st. C na północy kraju do 27 st. C na południu.

Burzowa Barcelona

W Hiszpanii bezchmurna aura będzie w większości kraju. Tylko we wschodnich kurortach turyści zobaczą chmury na niebie, a w Barcelonie prognozowana jest burza. Synoptycy przewidują od 28 st. C w Barcelonie do 33 st. C w Alicante.

Pogodne niebo we Włoszech

Na Lazurowym Wybrzeżu turyści nie będą narzekać na aurę. Na zachodnich krańcach na niebie pojawią się pojedyncze chmury, za to od Marsylii do Nicei będzie świecić słońce. Termometry wskażą od 27 st. C w Nerbonne do 31 st. C w St. Tropez. Podobna pogoda umili pobyt wczasowiczom we Włoszech. Chmury pojawią się na niebie tylko w okolicach Genui i w Rimini. Temperatura zawaha się od 28 st. C w Genui, Rimini i Palermo do 34 st. C w Cagliari.

Burzowe wybrzeże Chorwacji

Turystów w Chorwacji z plaż przegonią popołudniowe burze. Synoptycy prognozują 29 st. C w Dubrowniku, a najcieplejszymi kurortami okażą się Rovinj i w Rijeka, gdzie odnotuje się 31 st. C w cieniu. Na Cyprze zachmurzone niebo będzie w Pafos, w pozostałych kurortach chmura nie powinna pojawić się na niebie. Termometry wskażą od 29 st. C w Limassol i w Pafos do 32 st. C w Larnace. W Turcji wzdłuż całego wybrzeża temperatura wyniesie 32 st. C.

Egipskie upały

W egipskich kurortach będzie pogoda typowa w okresie letnim - upalna. Termometry wskażą od 30 st. C w Aleksandrii do 38 st. C w Sharm el Sheikh. W Tunezji synoptycy przewidują bezchmurne niebo. Temperatura wskaże od 32 st. C na Dżerbie do 36 st. C w Tunisie i w Tabarce.

Burze w wielu kurortach nad Zatoką Meksykańską

Nad Zatoką Meksykańską turyści mogą spodziewać się burzowej aury. Grzmoty nie powinny pojawić się tylko w Cancun. Temperatura zawaha się od 31 w Caracas do 34 st. C w Puerto Plata. Na Malediwach prognozowane jest zachmurzone niebo. Synoptycy prognozują 31 st. C, nie powinno padać.

Deszczowy dzień na Bali

Na Bali i Phuket turystów czeka mokry dzień. Prognozowane są tam opady deszczu. Termometry wskażą 30 st. C na bali, 32 st. C na Phuket.

Prognoza pogody dla kurortów światowych
Prognoza pogody dla kurortów światowychTVN Meteo

Autor: mab/mj / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości