Najnowsze

Weekend jak marzenie: ponad 20 st. C

Najnowsze

Tomasz Wasilewski o prognozie w najbliższych dniach (TVN24)
Tomasz Wasilewski o prognozie w najbliższych dniach (TVN24)

Przed nami prawdopodobnie ostatnie ciepłe dni października, o ile nie całej jesieni. W weekend słupki rtęci poszybują powyżej 20 st. C. Dodajmy do tego sporą porcję słońca i wyjdzie nam idealna jesienna aura. Powodów do narzekania nie będzie!

- Nastał czas dobrej pogody. Przez kilka najbliższych dni czeka nas przyjemna pogoda i słońce. Termometry pokażą nawet 22-23 st. C w południowych regionach Polski - mówi prezenterka pogody TVN Meteo, Dorota Gardias.

Niemal letni weekend

Piątek weekendu początek - i to ze świetnie rokującą pogodą. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st. C na Podlasiu do 21 st. C w Małopolsce. Powieje słabo i umiarkowanie z południowego wschodu, silniej tylko na Wybrzeżu, do 40 km/h. Ciśnienie będzie wysokie. W południe w Warszawie barometry pokażą 1007 hPa.

W sobotę niebo w całym kraju zdominuje słońce. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C na północy do 22 st. C na południu kraju. Wciąż będzie wiać słabo i umiarkowanie z południowego wschodu.

W niedzielę na niebie pojawi się więcej chmur, ale uspokajamy, padać z nich nie powinno. Wciąż będzie ciepło, od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Podkarpaciu. Wiatr zmieni kierunek na zachodni.

Od poniedziałku chłodniej i z deszczem

W poniedziałek przelotny deszcz pojawi się tylko na Podlasiu. Poza tym dominować będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów, ale też bez słońca. Lekko się ochłodzi, termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 12 st. C na północnym wschodzie po 18 st. C na południowym zachodzie. Powieje słabo i umiarkowanie ze wschodu.

We wtorek deszcz spadnie na województwa wschodnie. Na pozostałym obszarze panować będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura znów spadnie. Słupki rtęci pokażą od 11 st. C na Suwalszczyźnie po 16 st. C na Dolnym Śląsku.

Autor: mm/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości