We Włoszech lody dla ochłody

Prognoza pogody dla europejskich kurortów, 29.06
Prognoza pogody dla europejskich kurortów, 29.06
Prognoza pogody dla europejskich kurortów, 29.06

W środę w najbardziej popularnych europejskich i światowych kurortach niewiele się zmieni. W Toskanii turyści od rana cieszyć się będą mogli śródziemnomorskim słońcem. Urlopowiczom w Bułgarii proponujemy wybrać się jutro na wycieczkę objazdową. Będzie padać. Na plażach Ameryki Środkowej, Indii i Tajlandii wciąż będzie deszczowo, gorąco i parno.

We Włoszech piękna, letnia pogoda. Prawie w całym kraju bezchmurne niebo. Tylko w Wenecji może się nieco zachmurzyć. Temperatury będą wysokie - od 28 st. C w Palermo do 30 st. C w Rzymie i w Neapolu, turystom we Włoszech proponujemy więc ochłodzić się lodami.

Dla osób wypoczywających we Francji aura nie będzie już tak łaskawa. Znowu zachmurzy się i zrobi się chłodniej w Bordeaux, tylko 24 st. C. W środę najcieplej w Marsylii, 32 st. C. W miejscowościach turystycznych położonych bardziej we wschodniej części kraju, 27 st. C w Nicei, 28 st. C w Ajaccio. Woda chłodna, od 18 st. C do 22 st. C w Nicei.

Trochę chmur, trochę słońca na greckich i chorwackich plażach

Termometry w Salonikach i w Rodos wskażą jutro 27 st. Najcieplej będzie na Korfu, 29 st. C. Ochłodzi się nieco na w Atenach i Iraklionie, tam na termometrach 26 kresek. Woda w nadmorskich kurortach oscylować będzie między 24 a 25 st. C. W Atenach spodziewany jest deszcz.

Chorwacja prawie cała będzie nieco zasnuta chmurami. W promieniach słońca wygrzewać się będą jutro wakacjusze w Rijece. Na termometrach od 28 st. C w Dubrovniku do 30 st. C w Splicie i Rijece.

W Hiszpanii nadal gorąco

Na uwielbianych przez niemieckich turystów Wyspach Kanaryjskich będzie przyjemnie ciepło. Słońce wyjrzy na Teneryfie, gdzie rozgrzeje powietrze do 28 st. C. Nieco chłodniej na Gran Canarii, 27 st. C. Woda nieco chłodniejsza, około 22 st. C.

Na kontynencie hiszpańskim lekko zachmurzy się na plażach Majorki i w Walencji. Piękną opaleniznę złapią turyści wypoczywający w Maladze. Będzie gorąco - od 28 st. C do 30 st. C w Maladze i na Majorce. Woda na kąpieliskach nieść będzie jutro ulgę, będzie miała około 23 st. C.

W Portugalii słońce ogrzeje ulice Lizbony. Tam na termometrach 27 kresek. Taka sama temperatura spodziewana jest w Porto. Woda bardzo zimna, na północy tylko 17 st. C.

Pogodnie na Cyprze, chłodniej w Bułgarii

Turyści na Cyprze nie będą narzekali na pogodę. Od rana na słońce mogą liczyć wypoczywający na plażach Larnaki. W pozostałych miejscowościach niebo może lekko się zachmurzyć. Woda nagrzeje się do 25 st. C w Nikozji i Lemesos. Ciepło, od 24 st. C w Lemesos do 30 st. C w Nikozji.

Ci, którzy uwielbiają upały powinni "zabookować" bilety do Izraela. W Ejlacie słupek rtęci znowu wzrośnie do 38 st. C. Nieco chłodniej w Hajfa, 28 st. C. Temperatura wody bez zmian, 26-27 st. C.

Zdecydowanie chłodniej będzie jutro w bułgarskich kurortach. Od 25 st. C w Warnie do 24 st. C w Złotych Piaskach i w Burgas.

W środę w Turcji się zachmurzy. Na północy, w Istambule, spodziewać się można opadów deszczu. W miejscowościach położonych bardziej na południu niebo pokryją niewielkie chmury. Najcieplej w Adanie, 29 st. C. W Antalayi i Izmirze, 28 st. C.

Arabskie plaże ciepło zapraszają

Piękne słońce, rozgrzany piasek... Tak będzie można opisać jutrzejsze warunki turystyczne w Tunezji. Miłośnicy kąpieli morskich mogą liczyć na przyjemną temperaturę wody, od 22 st. C w Tunisie i w Tabarce do 25 st. C na Dżerbie. Gorąco – od 30 st. C na północy kraju do 37 st. C na Dżerbie.

W egipskich kurortach będzie bardzo ciepło. W Hurgadzie temperatura wzrośnie do 35 st. C. Nieco chłodniej w Sharm el Sheikh, 33 st. Niewielkiego zachmurzenia powinni spodziewać się turyści w Aleksandrii. Woda będzie przyjemnie chłodziła, 24-26 st. C.

W marokańskim Adagirze może jutro popadać. Chłodno jednak na pewno nie będzie. Termometry wskażą 32 st. C. Najcieplej w Tangerze, na północy Maroka. Tam słupek rtęci dojdzie do 33 st. C.

Tajlandia i Indie skąpane w deszczu

W Tajlandii i Indiach wciąż gorąco i pochmurnie. Padać może jutro w Colombo oraz w ja karcie. Niebo nad pozostałymi kurortami będzie bardziej lub mniej zachmurzone. Od 29 st. C na Bali, 32 st. C w Colombo, Phuket, Jakarcie, do 35 st. C w Madras. Woda bardzo ciepła, w Medan osiągnie 30 st. C.

Burzowa Hawana

W kurortach Ameryki Środkowej wypoczywający urlopowicze nie mają co liczyć na dłuższe przebłysk słońca. Deszcze i burze spodziewane są w Hawanie. Niewielkie zachmurzenie w Caracas. Będzie gorąco. W Acapulco na termometrach pojawi się nawet 34 st. C. Woda na tamtejszych kąpieliskach będzie miała 4 kreski mniej. Najchłodniej w Cancun, 30 st. C.

Prognoza pogody dla światowych kurortów, 29.06
Prognoza pogody dla światowych kurortów, 29.06

Autor: usa/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości