Najnowsze

Wciąż mocno wieje w całej Polsce

Najnowsze

Porywisty wiatr na Podbeskidziu (TVN24)
Porywisty wiatr na Podbeskidziu (TVN24)

To jest bez wątpienia wietrzny czwartek. Na szczytach gór porywy dochodzą do 100 km/h, a na zamieszkanych obszarach prędkość wiatru miejscami wynosi 70 km/h - informuje synoptyk TVN Meteo, Arleta Unton-Pyziołek. Nadchodząca doba także będzie wietrzna, przede wszystkim na północy kraju.

- Z zachodu i z południowego zachodu wieje dość silny wiatr, jedynie północ kraju jest wolna od silniejszego wiatru. Średnia prędkość wiatru wynosi od 20 km/h na północy do 30-45 km/h w centrum i na południu kraju. W porywach wiatr osiąga 50-70 km/h - podaje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

Wieje w Łodzi

Po południu (godz. 15) najsilniejsze podmuchy, jak podkreśla synoptyk, wystąpiły w Łodzi (70 km/h), w Krakowie i Rzeszowie (po 65 km/h), we Wrocławiu, Poznaniu i w Katowicach (po 60 km/h) oraz w Warszawie (55 km/h).

Bardzo mocno, bo w porywach do 80-100 km/h, wieje na szczytach gór, które rządza się jednak nieco innymi prawami niż niżej położone obszary. Tam brakuje naturalnych barier (np. drzew), które mogłyby osłabić porywy.

Wietrzna doba

Jak prognozuje Arleta Unton-Pyziołek, po południu wiatr powinien nieco osłabnąć, ale dość silne porywy utrzymają się jeszcze przez dobę.

Najsilniejszy wiatr przemieści się na północ - zarówno nocą, jak i w piątek na Pomorzu może wiać z prędkością 65 km/h. Wysoko w górach należy się spodziewać porywów rzędu 70-80 km/h.

Autor: map,adsz/ŁUD,rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości