Najnowsze

Walka niżu i wyżu nad Polską. Weekend mokry, pochmurny i mglisty

Najnowsze

Dorota Gardias o pogodzie w najbliższych dniach (TVN24)
Dorota Gardias o pogodzie w najbliższych dniach (TVN24)

W najbliższych dniach Polska pozostanie na skraju układów niskiego i wysokiego ciśnienia. W związku z tym nasze samopoczucie nie będzie najlepsze. Poranki spowije gęsta mgła, zabierająca chęć szybkiego wstania z łóżka, a popołudnia skropi deszcz, skutecznie zatrzymujący nas w domach.

- Północ i zachód kraju znajdzie się w najbliższych dniach pod wpływem niżu znad Skandynawii. Oznacza to sporo pochmurnego nieba i słabe opady deszczu w tamtym rejonie kraju - zapowiada synoptyk TVN Meteo, Wojciech Raczyński.

Lepsza pogoda utrzyma się na wschodzie i południowym wschodzie Polski, a to za sprawą wyżu utrzymującego się od kilkunastu dni nad Rosją. Nie powinno tam padać, ale rano dominować będą mgły ograniczające widzialność od 100 do 300 metrów.

Takie starcie niżu i wyżu może oznaczać skoki ciśnienia i bóle głowy albo senność czy uczucie rozdrażnienia. Z pewnością przyda się dobra kawa i dobre towarzystwo.

Sobota: przejaśnienia tylko na południu

W sobotę przyda się też parasol - przede wszystkim mieszkańcom północy i zachodu. Na pozostałym obszarze kraju będzie pochmurno i ponuro, ale bez deszczu. Na niewielkie przejaśnienia mogą liczyć tylko górale i turyści w Sudetach, Tatrach czy Bieszczadach. Tam zapowiada się ładny dzień.

Jak na listopad będzie ciepło, za sprawą napływającego z południa powietrza. Termometry wskażą od 5 st. C w Suwałkach do 9 st. C na Dolnym Śląsku.

Niedziela: deszcz na północy

Drugi dzień weekendu wciąż będzie mokry na północy kraju. Opady uspokoją się na zachodzie, ale wielkich szans na rozpogodzenia nie będzie. Polskę zdominuje pochmurna, jesienna aura. dodatkowo rano na wschodzie pojawią się mgły, ograniczające widzialność do 200 m.

Termometry pokażą od 5 st. C na północnym wschodzie do 10 st. C na południowym zachodzie. Powieje słabo i umiarkowanie z południa.

Poniedziałek: mokro na północy i południu

Nowy tydzień rozpoczną w deszczu mieszkańcy Dolnego Śląska i Suwalszczyzny. Na pozostałym obszarze kraju będzie również będzie wilgotno, ale będzie to zasługa mgieł.

Słupki rtęci pokażą maksymalnie od 6 st. C w Suwałkach do 10 st. C w Krakowie. Z południowego zachodu powieje słabo i umiarkowanie.

Wtorek: deszcz prawie w całym kraju

We wtorek pogodnie będzie tylko w Małopolsce. Na pozostałym obszarze kraju spadnie deszcz, ale wciąż będzie ciepło. W najcieplejszym momencie dnia zobaczymy na termometrach od 5 st. C na Suwalszczyźnie, do 11 st. C w Małopolsce.

Powieje słabo i umiarkowanie z południa.

Środa: mokro w strefie niżu

W środę wciąż będzie padać tam, gdzie niż najmocniej da o sobie znać, czyli na zachodzie i na północy kraju. Na pozostałym obszarze Polski powinno już być pogodnie i ciepło. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na północnym wschodzie po 12 st. C na południu.

Wiatr zmieni kierunek z południowego na południowo-wschodni.

Autor: mm/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości