Najnowsze

Wakacje za huragan

Najnowsze


Prawie 600 dzieci z trzech dotkniętych przez nawałnice powiatów regionu radomskiego, skorzysta z letniego wypoczynku sfinansowanego w całości przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Pierwsza grupa dzieci wyjedzie w niedzielę.

Na wakacje pojadą dzieci z 7 gmin powiatów: radomskiego, białobrzeskiego i przysuskiego. Organizacją letniego wypoczynku zajęła się radomska delegatura Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Jak powiedziała PAP szefowa placówki, Dorota Sokołowska, wyjazdy dzieci odbędą się w trzech turach. - Pierwszych prawie 100 osób wyjedzie w niedzielę do Zakopanego. Dwa następne turnusy odbędą się w sierpniu w nadmorskich miejscowościach Jarosławiec i Dąbki - poinformowała Sokołowska.

Pieniądze dla najmłodszych Dwutygodniowy pobyt dzieci na wakacjach w całości sfinansuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Na wypoczynek jednego dziecka resort edukacji przeznaczył 1 tys. zł.

W ramach pomocy dzieciom z gmin poszkodowanych przez nawałnice, MEN przeznaczy również pieniądze na wypłatę jednorazowych zasiłków losowych na cele edukacyjne w wysokości 1 tys. zł.

Zasiłki i stypendia gwarantowane

Uczniowie mogą ubiegać się także o zasiłek szkolny, który otrzymuje osoba znajdująca się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. Przyznanie zasiłku szkolnego nie jest uzależnione od spełniania kryterium dochodowego. Wysokość zasiłku może jednorazowo wynosić 455 zł. W przypadku znacznego zmniejszenia dochodów w rodzinie uczniowie mogą także występować o stypendia szkolne, wypłacane w nowym roku szkolnym.

Wichura i deszcze niszczyły domy Według szacunków wojewody mazowieckiego, wichury, które dwa tygodnie temu przeszły nad Mazowszem, spowodowały uszkodzenie 300 budynków mieszkalnych, 500 budynków gospodarczych i ponad 13 tys. tuneli foliowych. Straty poniosło ponad 2900 gospodarstw rolnych.

Autor: mm//aq / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości