W weekend zrobi się słonecznie, ale zimno

Specjalna prognoza pogody "Meteo News"
Specjalna prognoza pogody "Meteo News"
TVN Meteo
TVN MeteoSpecjalna prognoza pogody "Meteo News"

W ciągu najbliższych dni będzie się pojawiać coraz więcej słońca. Synoptycy prognozują, że bezchmurne niebo w weekend będzie towarzyszyć zwłaszcza mieszkańcom Polski wschodniej. Jednak w tej części kraju odnotujemy najniższe temperatury.

W środę najwięcej deszczu pojawi się na zachodzie, południu, w centrum kraju. Opady niewykluczone są również na Pomorzu. Sucho powinno być jedynie na wschodzie Polski. Najzimniejszym regionem w środę będzie północny wschód. W Suwałkach odnotujemy 13 st. C. Na południowym wschodzie Polski termometry pokażą od 17 st. C w Lublinie do 19 st. C w Krakowie. W centrum Polski wartości będą się wahać od 19 do 20 st. C. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku. Termometry we Wrocławiu pokażą 22 st. C.

Czwartek

Czwartek na północnym wschodzie Polski będzie pogodny. Tam odnotujemy 14 st. C. W centrum i na południowym wschodzie na termometrach zobaczymy 18 st. C. Na Nizinie Szczecińskiej synoptycy przewidują opady deszczu. Tam termometry pokażą 19 st. C. Ponownie najcieplejszym regionem będzie Dolny Śląsk z temperaturą 20 st. C.

Piątek

W piątek wypogodzi się niemal w całym kraju. Bezchmurne niebo będzie towarzyszyć mieszkańcom Polski północnym wschodzie kraju. Tam jednak odnotujemy najniższe temperatury. Synoptycy prognozują 14 st. C dla tego regionu. W Polsce centralnej termometry pokażą nieco więcej, bo 17 st. C. Najcieplej będzie na zachodzie. Na Dolnym Śląsku odnotujemy 19 st. C, na Nizinie Szczecińskiej - 20 st.C.

Sobota

W sobotę czeka nas jeszcze bardziej słoneczna aura. Bezchmurne niebo będą mieli mieszkańcy m.in. Podlasia, Mazowsza, Ziemi Łódzkiej, Dolnego Śląska. W pozostałych regionach synoptycy przewidują jedynie lekkie zachmurzenie. Na termometrach odnotujemy od 16 st. C północnym wschodzie do 20 st. C na północnym zachodzie.

Niedziela

Koniec tygodnia zapowiada się bezchmurnie na wschodzie. W centrum i na zachodzie pojawi się niewielkie zachmurzenie. Termometry pokażą od 15 st. C na Podlasiu, Warmii i Mazurach do 21 st. C na Nizinie Szczecińskiej.

Autor: PW/mk / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości