Najnowsze

W weekend utonęło siedem osób. RCB: nigdy nie wchodź do wody po alkoholu

Najnowsze

"Zawsze powinniśmy zachowywać zdrowy rozsądek"
"Zawsze powinniśmy zachowywać zdrowy rozsądek"tvn24
wideo 2/5

Od początku kwietnia w Polsce utonęło 341 osób. W weekend w ten sposób zginęło siedem osób - podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Jak podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w sobotę utonęły trzy osoby. Jedna w Żarnowie Drugim w województwie podlaskim, jedna w Podlesiu w woj. podkarpackim i jedna w Dąbrowie Górniczej w woj. śląskim.

Z kolei w niedzielę utonęły cztery osoby - we wsi Blizne (woj. podkarpackie), w Słupsku (woj. pomorskie), Załakowie (woj. pomorskie) i Nowym Mieście (woj. mazowieckie).

Apel o rozwagę

"Od 1 kwietnia 2020 roku Komenda Główna Policji odnotowała 341 utonięć" - podało RCB. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby pływać tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu lub środkach odurzających, a także by wkładać kapok będąc na łódce, kajaku bądź rowerze wodnym.

RCB przestrzega także, by nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku, pływać tylko w wyznaczonych do tego miejscach, a także stosować się do poleceń ratownika.

Jak rozpoznać tonącego? (Anna Zajkowska, Małgorzata Latos/PAP)Anna Zajkowska, Małgorzata Latos/PAP

Autor: anw/aw / Źródło: PAP, RCB

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości