W weekend przyjdzie odwilż. Nawet 4 st. C na zachodzie


Przez kilka najbliższych dni nie uwolnimy się od opadów śniegu. Padać - i to mocno - będzie w całym kraju. Nadciągnie także odwilż. Pod koniec tygodnia na zachodzie padający śnieg zamieni się w opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Najbliższa noc to ciąg dalszy opadów śniegu, które na południu i wschodzie kraju będą intensywne. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie spadnie od 10 do 15 cm śniegu.

Na przeważającym obszarze Polski noce już nie są takie zimne jak jeszcze kilka dni temu. Jednak ze środy na czwartek kilkunastostopniowy mróz powróci. -15 st. C pokażą termometry na Suwalszczyźnie. Po przeciwnej stronie kraju, na Pomorzu Zachodnim, będzie -3 st. C.

Umiarkowany, chwilami dość silny wiatr z północy, w porywach do 60 km/h, będzie powodował zamiecie i zawieje śnieżne.

Czwartek

Tłusty czwartek będzie w tym roku także białym czwartkiem. W województwach południowych opady śniegu będą intensywne. Na Podkarpaciu może spaść kolejne 10 cm śniegu.

Najzimniej, -8 st. C będzie w Suwałkach i okolicach, najcieplej, 1 st. C w Szczecinie.

Wiatr nadal dość silny, zmieniający kierunek na północno-zachodni, na wschodzie w porywach do 50 km/h.

Piątek

W piątek w całym kraju nadal pochmurno. Na południowym zachodzie padający śnieg zamieni się w opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. W pozostałych regionach prószył będzie jeszcze śnieg, ale już nie tak obficie.

Temperatura maksymalna w dzień od -4 st. C na północnym wschodzie, do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Wiatr na ogół umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

Sobota

Pierwszy dzień nadchodzącego weekendu nie przyniesie zmian w pogodzie. Na zachodzie będzie padał marznący deszcz i deszcz ze śniegiem.

Nieznacznie się ociepli, bo na termometrach zobaczymy od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Niedziela

W niedzielę kontynuacja odwilży. Deszcz i deszcz ze śniegiem pojawią się w centrum.

Najchłodniej będzie nadal na północnym wschodzie, ale temperatura osiągnie tam 0 st. C. W okolicach Szczecina będzie o 4 st. C cieplej. Nad krańce zachodnie napłynie kolejna strefa opadów śniegu.

Na sile nabierze znów wiatr, który w porywach znów może osiągać ok. 60 km/h. Na wschodzie wystąpią zamiecie i zawieje śnieżne.

Poniedziałek

Na początku przyszłego tygodnia rozpogodzie się na Dolnym Śląsku. Poza tym nadal towarzyszyć nam będą przelotne opady śniegu.

Temperatura od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Autor: ls/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości