W weekend koniec wakacyjnej pogody. Będzie znacznie chłodniej i deszczowo

Prognoza na drugą część długiego weekendu (TVN Meteo)
Prognoza na drugą część długiego weekendu (TVN Meteo)
Prognoza na drugą część długiego weekendu (TVN Meteo)

Drugą część bardzo długiego tzw. weekendu zdominuje wpływ chłodnych mas powietrza. Oznacza to pożegnanie z wakacyjnymi temperaturami. Możemy też spodziewać się większego zachmurzenia i opadów, a w górach burz. - Pogoda będzie bardzo dynamiczna - zapowiada prezenterka TVN Meteo Dorota Gardias.

Najłagodniej zmiany aury przebiegną na północnym wschodzie. Przebywający na Mazurach od czwartku mogą się spodziewać opadów, ale na przemian z rozpogodzeniami. Synoptycy nie przewidują w tym rejonie burz.

Mimo ochłodzenia, temperatury będą sprzyjać wypoczynkowi. W środę i czwartek sięgną jeszcze 24-25 st. C. W piątek nieco się obniżą - do 20 st., w sobotę do 18 st. C, a w niedzielę spadną o kolejne dwie kreski.

Nad morzem w weekend poniżej 15 st.

Przebywający nad morzem powinni przygotować parasole i cieplejsze ubrania. W środę jeszcze będzie pogodnie, ale w kolejne dni aż do niedzieli wzdłuż całego Wybrzeża będzie przelotnie padać.

Pod koniec tygodnia to właśnie na północy kraju będzie najchłodniej. W środę i czwartek utrzyma się jeszcze dość przyjemna temperatura: 20 st. C. W piątek termometry pokażą 17 st. C, a w sobotę i niedzielę jeszcze mniej: 13-14 st. C.

W górach ciepło, ale burzowo

Wypoczywający w górach muszą się liczyć nie tylko ze zmienną aurą, ale też z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi. Burze z intensywnymi opadami i silnym wiatrem w tym rejonie będą występować codziennie do końca tygodnia.

Choć to właśnie południe kraju będzie najcieplejsze, tam też da się odczuć wpływ chłodnych mas powietrza. W środę będzie jeszcze gorąco: 27 st. C. W czwartek termometry pokażą o trzy stopnie mniej, a od piątku do niedzieli 19 st. C.

Autor: js/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości