Najnowsze

W Tatrach zamknięte przejścia graniczne

Najnowsze

W Tatrach zamknięte przejścia graniczne

W Tatrach Słowackich od wtorku zamknięte są wszystkie szlaki turystyczne, położone powyżej górnej granicy lasu i schronisk. Oznacza to, że zamknięte zostaną również wszystkie wysokogórskie przejścia graniczne. Potrwa to do 15 czerwca.

Jak co roku, od początku listopada Słowacy zamykają szlaki w górnych partiach Tatr ze względu na ochronę przyrody i bezpieczeństwo turystów. Ograniczenie w ruchu turystycznym potrwa do 15 czerwca.

Łącznie w Tatrach Wysokich, Zachodnich i Bielskich zostało zamkniętych 230 km oznaczonych szlaków turystycznych.

Jak informują słowackie Lasy Państwowe Tatrzańskiego Parku Narodowego (TANAP), na wysokogórskie szlaki po południowej stronie Tatr mogą wchodzić tylko organizacje alpinistyczne, zgodnie z przepisami TANAP.

Kara za wejście

Za wejście na teren, który został zamknięty dla ruchu turystycznego ze względu na ochronę przyrody, grożą mandaty. Po stronie polskiej wszystkie szlaki turystyczne są otwarte przez cały rok.

W Tatrach powyżej górnej granicy lasu panują warunki typowo zimowe. Szlaki pokryte są śniegiem, w wielu miejscach występują oblodzenia, które w miejscach zacienionych utrzymują się przez cały dzień.

Autor: xyz//aq / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości