Najnowsze

W środę żeglować będziemy w deszczu

Najnowsze

W środę żeglować będziemy w deszczu

Na głowy wszystkich wilków morskich w środę spadnie deszcz. Opady będą ograniczać widoczność, a kapryśna aura może zepsuć przyjemność żeglowania.

W środę na niesprzyjającą aurę narażeni są wszyscy żeglarza, niezależnie od tego, w jakim regionie kraju postanowili popływać.

Gdzieniegdzie aż 6 st. w skali Beauforta

Od Międzyzdrojów, przez jezioro Miedwie aż po Kołobrzeg będzie dość ciepło. 22-24 st. C - takie wartości wskażą termometry. Wiatr nie przekroczy 4 st. w skali Beauforta.

Na północnym-wschodzie będzie już nieco chłodniej, bo około 20 st. C. Wiatr, podobnie jak na północy, nie powinien przekraczać 4 st., choć w Łebie może osiągnąć wysoką wartość 6 st.

Ci, którzy żeglują po północno-wschodnich i wschodnich jeziorach, będą cieszyć się dośc wysoką temperaturą. Słupki rtęci podskoczą do 23 st. Wiatr także tutaj będzie słaby i umiarkowany.

Nad jeziorem Solińskim warunki będą nieco lepsze. 25 st C., maksymalnie 3 st. w skali Beauforta - tu żeglować, pomimo deszczu, powinno się całkiem dobrze.

Bałtyk wzburzony

Zachodnie i środkowe wody Bałtyku nie będa specjalnie spokojne. Tu możemy spodziewać się 6 st. w skali Beauforta i temperatury 20 st. C.

Dużo lepiej sytuacja będzie się przedstawiała na Bałtyku wschodnim. Chłód odczujemy mocniej (18 st.), ale wiatr będzie dużo łagodniejszy - do 3 st.

Sztorm na Cykladach

W środę pływanie po wodach Grecji może okazać się niebezpieczne. Lepiej unikać okolic niektórych greckich wysp, takich jak Cyklady i Sporady. Będzie wiał tam intensywny wiatr o sile nawet 8 st. w skali Beauforta. Nie wykluczone, że będzie sztorm.

Autor: map/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości