Najnowsze

W sobotę zapomnijcie o opalaniu i żeglowaniu. Pogoda będzie pod psem

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich i mazurskich na dzień 02.06
Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich i mazurskich na dzień 02.06

W mazurskich kurortach wietrznie i mokro, nie lepiej nad Bałtykiem, gdzie porywy wiatru sięgną w sobotę 80 km/h. Temperatura też nie będzie sprzyjać wypłynięciu portów. Słupki rtęci w rejonie Wielkich Jezior Mazurskich sięgną maksymalnie 13 kresek, nad morzem 14.

Północny-wschód będzie najchłodniejszym rejonem Mazur, z temperaturą maksymalną 11 st. C. O trzy kreski cieplejsze będą tamtejsze jeziora. Powieje dość silnie, bo do 60 km/h z zachodu i przelotnie opada deszcz. Taką wietrzną i wilgotną pogodę synoptycy zapowiadają m.in. w rejonie Augustowa, Gołdapi, Olecka i Ełku.

Cieplej będzie na południu krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Ruciane-Nida zanotuje 13 st. C, a Mikołajki i Pisz 12 st. C. I tu woda będzie cieplejsza od powietrza, bo nagrzeje się do 15 i 16 st. C.

Z kolei w zachodniej części Mazur słupki rtęci pokażą maksymalnie 12 st. C. Powieje od 30 do 60 km/h z zachodu i przelotnie pokropi. Jeśli przebywający tam żeglarze wybierają się w krótki rejs po jeziorach, powinni wziąć sztormiak i polar.

Nad morzem porywy do 80 km/h

Nieco cieplej będzie nad morzem, ale tam z kolei odczucie chłodu spotęguje porywisty wiatr, dochodzący do 80 km/h. Jedynie w kurortach leżących na zachodzie i w okolicy Trójmiasta porywy wyniosą maksymalnie 65 km/h.

Najcieplejszymi miastami wypoczynkowymi będą w sobotę Międzyzdroje i Trójmiasto, gdzie słupki rtęci pokażą maksymalnie 14 st. C. W pozostałych nadbałtyckich miastach temperatura wyniesie 13 st. C. Wszędzie od czasu do czasu pokropi deszcz, zatem jeśli wybieracie się na sobotni spacer, koniecznie weźcie ze sobą kurtę przeciwdeszczową.

Z kolei temperatura Bałtyku nie zachęci do kąpieli, bo wyniesie od 11 do 13 st. C. Na cieplejszą wodę mogą liczyć jedynie wypoczywający w Rewalu, Dźwinowie i Międzyzdrojach, bo jej temperatura sięgnie od 15 do 17 st. C i przewyższy temperaturę powietrza.

Autor: mm/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości