Najnowsze

W piątek spadł śnieg. W poniedziałek 26 st. C

Najnowsze

Opady śniegu w Kolorado

Jesień nie rozkręciła się jeszcze na dobre, a tu już spadł pierwszy śnieg. Niestety nie u nas. Biało zrobiło się w stanach Kolorado, Północnej Dakocie i Minnesocie.

W piątek rano biały puch pojawił się na ulicach Denver w stanie Kolorado. Narodowy Serwis Pogodowy stwierdził, że był to najbardziej pochmurny poranek od połowy l. 40.

Niebezpiecznie w górach

Na ulice nie wyjechały pługi, bo jak stwierdził zarząd dróg miejskich w Denver, w powietrzu dominowało ciepło i wilgoć, które szybko roztopiły śnieg. Ponadto grunt wciąż był nagrzany przez sporą ilość słońca z początku tygodnia.

Śnieg spadł też na zachód od miasta, w Górach Skalistych. Kierowcy zostali ostrzeżeni o bardzo trudnych warunkach drogowych na niektórych odcinkach.

W piątek wieczorem i w nocy z piątku na sobotę prawdopodobieństwo kolejnych opadów śniegu wynosi 30 proc. Jednak temperatura ma spaść do -2 st. C.

TO NIE PIERWSZY ATAK ZIMY W KOLORADO W OSTATNICH TYGODNIACH. PADAŁO JUŻ WE WRZEŚNIU

Śnieg w północnych stanach

Oprócz Kolorado, opady śniegu zarejestrowano w Północnej Dakocie i Minnesocie. Z resztą trudno było go nie zauważyć. Lokalnie spadło nawet 35 cm śniegu. Taka ilość spowodowała łamanie się konarów drzew, które zrywały linie energetyczne.

W miejscowości Grand Forks padł rekord opadów dla października: 8 cm. Poprzedni pochodził z 4 października z sumą 5 cm.

Śnieg o tyle zaskoczył mieszkańców tych stanów, że jeszcze na początku tygodnia cieszyli się sporą dawką słońca i temperaturą rzędu 26 st. C.

Autor: mm/rs / Źródło: denverpost.com, usnews.nbcnews.com

Pozostałe wiadomości