Najnowsze

W piątek lepiej zwinąć żagle

Najnowsze

Żaglówka w polskich szuwarach

Żeglarze, którzy wybierają się w rejs jutro powinni koniecznie uważać. Na większości atrakcyjnych polskich akwenów będzie pochmurnie i burzowo. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Od 17 st. C w Ustce i Kołobrzegu do 21 st. C na Jeziorze Solińskim. Wiatr będzie wiał z zachodu.

Bardzo pochmurno będzie w północno-wschodniej i północno-zachodniej Polsce. Nad morzem najwyższą temepraturę wskażą temometry w Jastarni, Łebie i Sopocie, 18 st. C. Zachmurzenie duże. Będzie padać i grzmieć. Wiatr zachodni. Najmocniej, do 6 st. w sakli Beauforta będzie wiał w Łebie.

Na jeziorach mazurskich wiał będzie zachodni wiatr, do 4 st. w skali Beauforta. Nie będzie też ciepło. Od 18 st. C na Śniardwach do 20 st. C na Zalewie Zegrzyńskim. Na całym tym obszarze należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Lokalnie mogą wystąpić burze.

Na jeziorze Solińskim żeglarze mogą zobaczyć na termometrach aż 21 st. C. Będzie to najcieplejszy w Poslce większy akwen śródlądowy. Synoptycy nie przewidują opadów deszczu.

Bałtyk nie rozpieszcza żeglarzy

Na zachodnim i środkowym Bałtyku należy spodziewać się zachodnich podmuchów wiatru osiągających prędkość nawet do 6 st. w skali Beauforta. Nieco spokojniej będzie w jego wschodniej części. Burz należy się spodziewać na środkowym Bałtyku. Synoptycy prognozują duże zachmurznie i opady deszczu na całym morzu.

Zimno i pochmurnie w Cieśninach Duńskich. Wiejący wiatr z Zachodu powieje do 6 st. w skali Beauforta. Będzie pochmurno i deszczowo.

Nie zawsze południe rozpieszcza

Coraz bardziej popularne stało się czarterowanie żaglówek i jachtów w Chorwacji oraz w Grecji. Tamtejsza pogoda na każdym kroku rozpieszcza. Tak też będzie jutro w Grecji. Na niebie świecić będzie piękne słońce. Temperatura osiągnie wartość 34 st. C na Korfu. Nieco chłodniej będzie w Atenach i w Salonikach, 33 - 32 st. C. Miłośnicy szybkiego ślizgania się po wodzie powinni wybrać się na Cyklady. Tam powieje nieco silniej z północy, do 7 st. w skali Beauforta.

Nieco gorzej przedstawia się pogoda na jutro dla Chorwacji. Tam w Rijece i w Splicie spodziewany jest deszcz. Najcieplej w Dubrowniku, 30 st. C. Najchłodniej na północy kraju, do 29 st. C. mocniej powieje w okolicach Zadaru, 4 st. w skali Beauforta.

Autor: usa//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości