Najnowsze

W niedzielę utonęło osiem osób

Najnowsze

Najważniejsze zasady bezpieczeństwa nad wodątvn24
wideo 2/20

Według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w niedzielę utonęło osiem osób. Służby przypominają o zachowaniu ostrożności podczas wypoczynku nad wodą.

Jak poinformowało w poniedziałek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w niedzielę w Polsce utonęło osiem osób. RCB przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Od kwietnia odnotowano łącznie 122 utonięcia.

"Pływaj tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodź do wody po alkoholu lub środkach odurzających, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym" - apeluje RCB.

Bezpieczeństwo nad wodą

RCB przypomina, aby nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku, a także stosować się do poleceń ratownika.

Według policyjnych statystyk w 2019 r. w Polsce utonęło 456 osób - 407 mężczyzn i 49 kobiet. Większość z ofiar to osoby dorosłe, a niemal połowa z nich była powyżej 50. roku życia. 98 osób przed utonięciem spożywało alkohol. Do wypadków najczęściej dochodziło nad jeziorem i nad rzeką.

Bądź bezpieczny nad wodą (RCB)RCB

Autor: anw/ja / Źródło: RCB, PAP

Źródło zdjęcia głównego: SHUTTERSOCK