W najbliższy piątek 13 stopni Celsjusza. Najchłodniejszy będzie Dzień Kobiet

Tomasz Zubilewicz o prognozie długoterminowej (TVN24)
Tomasz Zubilewicz o prognozie długoterminowej (TVN24)
Tomasz Zubilewicz o prognozie długoterminowej (TVN24)

Synoptycy mają dobre wiadomości - w najbliższych dwóch tygodniach na termometrach zobaczymy wiosenne wartości. Lekki mróz może jeszcze trzymać w nocy, ale w ciągu dnia będzie nawet 13 stopni Celsjusza.

Marzec za pasem, a w marcu, oprócz tego, że jak w garncu, to przywitamy wiosnę. Zgodnie z kalendarzem astronomicznym, w tym roku zacznie się ona 20 marca o godz. 6:14.

Przedwiośnie

Ten wyczekiwany moment za trzy tygodnie. Jaka w tym czasie będzie pogoda? Synoptycy TVN Meteo prognozują w długoterminowej, 16-dniowej prognozie, że mróz, przynajmniej ten kilkunastostopniowy, już do nas nie wróci.

Od poniedziałku czeka nas systematyczny wzrost temperatury. Jutro jeszcze dzień z niewielkim mrozem, do -1 st. C. Najwyższa temperatura sięgnie natomiast 5 st. C.

Synoptycy zapowiadają, że z każdym dniem będzie nieznacznie się ocieplać. We wtorek termometry pokażą od 0 do 8 st. C.

Dłuższy luty, ciepły marzec

Ostatniego dnia lutego - 29 w przestępnym 2012 roku - będzie jeszcze bardziej wiosennie, bo w całym kraju temperatury przekroczą 0 st. C. W środę będzie od 4 do 10 st. C.

Pierwszy dzień marca zapowiada się ciepło, z temperaturą sięgającą 12 st. C. Najcieplej w ciągu najbliższych 16 dni będzie w piątek, 2 marca. Synoptycy przewidują, że zobaczymy wtedy na termometrach od 5 do 13 st. C.

Nieznacznie ochłodzi się w sobotę, ale temperatura maksymalna w najcieplejszym miejscu kraju do niedzieli nadal będzie przekraczać 10 st. C.

Dzień Kobiet najchłodniejszy

Następny tydzień przyniesie nieco większy spadek temperatury. 5 marca będzie już od 3 do 8 st. C. Potem zacznie się robić coraz chłodniej. Najzimniej w ciągu najbliższych 16 dni zapowiada się Dzień Kobiet. 8 marca na termometrach będzie od -1 do 4 st. C.

W przyszły weekend temperatura będzie wyrównana i maksymalnie osiągnie 8, 9 st. C.

Autor: ls/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości