Najnowsze

W Minneapolis lodu mają tak dużo, że zbudowali przed domem igloo

Najnowsze


Przyjemny, półkolisty kształt, nastrojowe podświetlenie. Na jednej z posesji w Minneapolis zwraca uwagę niezwykły obiekt. To igloo, zbudowane przez mieszkańców domu z kilkuset precyzyjnie wykrojonych lodowych bloków.

Mieszkańcy położonego na północy USA, w pobliżu Wielkich Jezior stanu Minnesota są przyzwyczajeni do zimowej aury. O tej porze roku nie brakuje tam zwykle śniegu, a mróz również nie jest niczym dziwnym. Jednak w tym roku najpierw wir polarny, a teraz burzowy front Janus, sprawiły, że zima przybrała wyjątkowo ostrą postać. Przez wschodnią część kraju przetoczyły się śnieżyce i fale mrozów.

350 bloków lodu

Nawet tak trudne warunki nie zepsuły humorów mieszkańcom jednego z domów w Minneapolis. Rodzina Palmów postanowiła twórczo wykorzystać niskie temperatury oraz wyjątkowo obfite ilości śniegu i lodu. Przed swoim domem zbudowali oryginalną sezonową dekorację - igloo. Kopułowata konstrukcja powstała z 350 starannie zestawionych lodowych bloków, a uroku dodaje jej nastrojowe niebiesko-zielone podświetlenie.

CZYTAJ WIĘCEJ o zimie w Stanach Zjednoczonych

Autor: js/mj / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości