Najnowsze

W kurortach upalnie. Pozostaje tylko plażować

Najnowsze

Prognoza dla kurortów
Prognoza dla kurortów

Polacy spędzający wakacje w najpopularniejszych kurortach Europy i świata nie powinni rozstawać się z butelką wody, kremami z filtrem przeciwsłonecznym i nakryciem głowy. O ich dobry nastrój jesteśmy spokojni, bo w sobotę warunki pogodowe będą wprost stworzone do błogiego lenienia się pod palmami.

Sobota to kolejny dzień, którego spędzający wakacje w Polsce pozazdroszczą tym, którzy wyjechali zagranicę.

Zagrzmi w Złotych Piaskach

W Bułgarii znów spotkamy się z temperaturami oscylującymi wokół 30 st. C, ale nie wszędzie będzie już tak pogodnie jak dotychczas. Nad Złotymi Piaskami zagrzmi.

Upał zelżeje w Turcji. Najcieplej będzie w Izmirze, gdzie na termometrach zobaczymy 34 st. W Antalyi, która wabiła turystów niemalże 40 st. C., w sobotę będzie "tylko" 33 st.

Na Cyprze dalej będzie upalnie. Miłośnikom żaru lejącego się z nieba polecamy stolicę, Nikozję, a tych, którzy trudno znoszą temperatury rzędu 37 st., zapraszamy do Lemesos. Tam słupek rtęci pokaże 30 st.

Urlopowicze przebywający w Chorwacji, od Rijeki, przez Split, po Dubrownik nie będą mieli na co narzekać. 26-30 st. C, bezchmurne niebo, piękne krajobrazy - niejeden z nas powinien żałować, że nie znajduje się teraz nad Adriatykiem.

W Grecji pochmurno będzie tylko na Korfu. Aż 34 st. wskażą termometry w Atenach.

Eljat wciąż najgorętszy

Izraelski Ejlat w sobotę będzie tym światowym kurortem, w którym będzie rekordowo ciepło, bo aż 40 st. W Izraelu im dalej na północ, tym chłodniej. W Hajfie będzie 29 st. C.

Po 36 st. wskażą termometry w egipskich kurortach Hurgada i Sharm el Sheikh. W położonej na zachód od nich Aleksandrii nie będzie już tak gorąco.

Ci z nas, którzy zdecydowali się udać do Tunezji, też będą mieli powody do zadowolenia. Od 28 st. w Tabarce po 32 st. na Dżerbie - takie temperatury są wprost stworzone dla tęskniących za ciepłem i słońcem Polaków.

Podobnie, choć może nieco chłodniej, będzie na Wyspach Kanaryjskich. Tam możemy spodziewać się 27-30 st. C.

31 st. C w sobotę będzie na Majorce. Trzech stopni mniej powinni się spodziewać turyści spędzający czas w Walencji.

W Portugalii słońce przygrzeje mocno. W Lizbonie temperatura wyniesie 33 st., a w Porto 31 st.C.

Koniec burz nad Bordeaux

Tym razem nękane burzami Bordeaux będzie najgorętszym francuskim kurortem. Już nie pioruny, a upały sięgające 30 st. C. będą tym, co zapamiętamy ze spędzanych tam wakacji. W Nicei, na Lazurowym Wybrzeżu, pogoda będzie wprost stworzona do aktywnego wypoczynku. 26 st. C to temperatura, która nikomu nie powinna dawać się we znaki.

Niebo nad Wenecją w dalszym ciągu pozostanie deszczowe. Nad resztą Włoch świecić będzie słońce. Najcieplej, po 30 st. C., będzie w sobotę w Rzymie i w Neapolu.

Wielu z Was już wyjechało na wakacje. Na Kontakt Meteo przesyłacie nam zdjęcia z miejsc w których wypoczywacie. Oto niektóre z nich:

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości