W kolejnych dniach do 15 cm białego puchu. Przyjdą zawieje i zamiecie śnieżne

Opady śniegu w najbliższych dniach
Opady śniegu w najbliższych dniach
Opady śniegu w najbliższych dniach

W nadchodzących dniach czekają nas obfite opady śniegu, sięgające nawet 15 cm. Najwięcej białego puchu spadnie na wschodzie i południu kraju. Niestety pojawi się też silny i porywisty wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Drogi zrobią się bardzo śliskie.

W nocy opady śniegu na wschodzie będą zanikać. Natomiast od zachodu wejdzie kolejny front atmosferyczny z szeroką na ok. 200 km strefą opadów śniegu i śniegu z deszczem.

- Śnieg przechodzący w śnieg z deszczem wystąpi na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, Kujawach, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Opady wyniosą od 5 do 10 mm. Natomiast najwięcej śniegu spadnie w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim, do 15 cm - informuje Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Po północy opady śniegu obejmą kolejne rejony kraju – Warmię, Mazury, zachodnie Mazowsze, Ziemię Łódzką, Śląsk Opolski. Śniegu spadnie od 5 do 10 cm. Rano opady obejmą Górny Śląsk oraz środkowe Mazowsze, w tym Warszawę.

Czwartek do 15 cm

W ciągu dnia front przemieści się na wschód. Na wschodzie i południu (Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Kielecczyźnie, w Małopolsce i na Śląsku) opady śniegu wyniosą do 5-10 cm, w górach (pasmach Sudetów i Karpat) oraz obszarach podgórskich do 15 cm.

Na zachodzie, Pomorzu i w centrum kraju wystąpią opady śniegu z deszczem i deszczu, do 5-10 litrów na metr kwadratowy.

Opadom śniegu będzie towarzyszyć umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach dochodzący do 70 km/h. Na południu i wschodzie powstaną zawieje i zamiecie śnieżne, które dodatkowo będą potęgować odczucie chłodu.

W piątek przelotnie poprószy

W piątek już niemal w całym kraju pojawią się opady śniegu. Na północnym zachodzie będą to opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Drogi w tamtym rejonie będą bardzo śliskie.

Nadal towarzyszyć nam będą zawieje i zamiecie śnieżne, ale prędkość wiatru wyniesie w porywach 50 km/h.

0 st. C wskażą termometry w najcieplejszym momencie dnia w Suwałkach, 4 st. C na Nizinie Szczecińskiej.

Sobota najchłodniejsza

Temperatura w sobotę w Polsce nie przekroczy 2 st. C. Śnieg może spaść już w całym kraju.

Opadom towarzyszył będzie umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 50 km/h, powodujący lokalne zawieje i zamiecie śnieżne.

Autor: mm/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości