Najnowsze

W Kamerunie zeszły lawiny błotne. Co najmniej 42 ofiary śmiertelne

Najnowsze


Na północy Kamerunu po ulewach zeszły lawiny błotne. Według najnowszych danych zginęły 42 osoby, a kilkadziesiąt uznaje się za zaginione. Na miejscu pracują służby, które przekopują teren.

W poniedziałek w okolicach miasta Bafoussam w Kamerunie przeszła gwałtowna ulewa, która doprowadziła do zejścia lawin błotnych. Zniszczonych jest kilkanaście budynków. Nawałnica nawiedziła region około godziny 22 lokalnego czasu, kiedy większość mieszkańców przebywała w domach.

Żołnierze na miejscu

We wtorek rano na miejscu pojawiły się służby, aby odszukać tych, którzy ocaleli. Znaleziono 42 ciała, poszukiwane są dalej osoby uznane za zaginione. W akcji poszukiwawczej biorą udział żołnierze. Według szacunków władz w rejonie katastrofy mieszkało co najmniej 120 osób.

- Musimy nakazać mieszkańcom, by opuścili ten teren, bo jest tu bardzo niebezpiecznie - poinformował gubernator Regionu Zachodniego Awa Fonka Augustine.

Minister Centralizacji i Rozwoju Lokalnego George Elanga Obam przeznaczył 40 tysięcy dolarów na pomoc lokalnej społeczności.

Wielu mieszkańców czeka na informacje dotyczące ich bliskich. Pierre Kemvhe nie wie, co stało się z jego żoną, która jest wśród osób zaginionych.

- Moja żona spodziewa się dziecka, była bardzo zmęczona kiedy kładła się wczoraj wieczorem spać. Ja wtedy byłem w pracy. Nie widziałem jej od tamtego czasu - dodał.

Autor: dd/map/rp / Źródło: Reuters, africanews.om, AP

Pozostałe wiadomości