Najnowsze

W jednej chwili zrobiło się ciemno. Chmury burzowe nad Warszawą i nie tylko

Najnowsze

Prognoza pogody na niedzielę
TVN MeteoPrognoza pogody na niedzielę

Nad Polską wypiętrzyły się chmury burzowe, czyli cumulonimbusy. Widać je m.in. nad Warszawą. - Na południowy wschód od stolicy jest czarno - zaznacza Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo. Z tych chmur może padać.

O poranku nad Polską pojawiły się chmury burzowe. Cumulonimbusy w rejonie Bydgoszczy uchwycił reporter Kontaktu Meteo FLASHBYDGOSZCZ.

Ponadto reporter Kontaktu 24 konrados informował, że przez Zagłębie przetoczyła się burza śnieżna, a w okolicach Gniezna, jak podał reporter Kontaktu 24 Kacper7896, spadł grad.

Po godz. 15 mateuszmaslak123 informował, że burza śnieżna przeszła nad Kaliszem.

Burzowe chmury utworzyły się podczas napływu chłodnej i chwiejnej (czyli niestabilnej) masy powietrza.

Dwa "fronciki"

Synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek informowała, że pas silnie wypiętrzonych chmur kłębiastych utworzył się na północy kraju w pasie od Kołobrzegu, poprzez Piłę, Gniezno, Słupcę i Inowrocław. Druga strefa cumulonimbusów utworzyła się na południu kraju. Ciągnie się od Sycowa, przez Dolny Śląsk, Tarnowskie Góry, Katowice, Kraków i Małopolskę, Myślenice i Rabkę Zdrój.

Przed godz. 16 i w centrum kraju zrobiło się bardzo pochmurno.

Może zagrzmieć i popadać

Synoptyk ostrzega, że wypiętrzone chmury mogą lokalnie przynieść słabe wyładowania atmosferyczne, a także przelotne opady śniegu z deszczem.

Autor: AD/mk,map / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt Meteo/barma

Pozostałe wiadomości