Najnowsze

W Irlandii najzimniejsze lato od 25 lat

Najnowsze

Ruiny zamku w Irlandii

Tegoroczne lato nie jest zbyt łaskawe dla Polski. Jest zimno, mokro i mało słonecznie. Okazuje się jednak, że w jeszcze gorszej sytuacji znalazła się Irlandia. Najprawdopodobniej panuje tam najzimniejsze lato od 25 lat.

Temperatury tego lata w centralnej i południowej części Irlandii są niższe o 0,2-0,9 st. C od temperatur panujących normalnie.

Irlandzki serwis meteorologiczny, Met Eireann, poinformował, że średnia temperatura w czerwcu była niższa o 1 st. C. Natomiast lipiec był chłodniejszy o 0,5-1,0 st. C.

4 stopnie Celcjusza w lecie

Stacja meteorologiczna na lotnisku w Casement zlokalizowanym w południowo-zachodniej części Dublina zarejestrowała 22 lipca temperaturę w wysokości 4,7 st. C. Była to najniższa temperatura od 1984 roku. Najwyższa temperatura tego lata wynosiła 25,5 st. C. Ten "rekord" padł w Oak Park w 3 czerwca.

Do tak niskich wartości temperatur przyczyniły się masy powietrza polarno-morskiego działającego dalej niż zwykle na południu nad północnym rejonem Oceanu Atlantyckiego. Jeśli taki ruch powietrza utrzyma się dalej, będzie do najzimniejsze lato w ostatnim ćwierćwieczu w Irlandii.

Autor: usa//aq / Źródło: accuweather.com

Pozostałe wiadomości