Najnowsze

W Indie uderzył cyklon. Drugi w ciągu tygodnia

Najnowsze


Silny cyklon tropikalny uderzył we wschodnią część Indii. Deszcz i wysokie fale zalały ponad tysiąc nisko położonych miejscowości, pozbawiając dachu nad głową ponad 50 tysięcy ludzi. Są ofiary śmiertelne - poinformowały władze.

Cyklon tropikalny Yaas uderzył w środę w Indie, generując wiatr w porywach dochodzący do 140 kilometrów na godzinę.

Władze podały, że w Bengalu Zachodnim, stanie graniczącym z Bangladeszem, wskutek obfitych opadów deszczu i wysokich fal morskich zalanych zostało około 1100 wsi. Co najmniej 50 tysięcy ludzi straciło swoje domy. Co najmniej jedna osoba zginęła. Minister stanu Bankim Hazra w rozmowie z Agencją Reutera przekazał jednak, że liczba ta może wzrosnąć.

W sąsiednim stanie Orisa zalanych zostało około 120 miejscowości.

Żywioł jeszcze zanim znalazł się na lądzie, przyniósł pierwsze skutki. Wiatr w gminie Czinsur w Bengalu Zachodnim zerwał linie elektryczne, w wyniku czego śmierć poniosły dwie osoby porażone prądem, a 40 domów uległo zniszczeniu.

Do środy ewakuowano ponad milion osób.

Yaas jest drugim cyklonem, który w ciągu tygodnia uderzył w Indie. Niedawno zachodnia część tego kraju zmagała się z cyklonem Tauktae, który spowodował śmierć ponad 100 osób i ogromne szkody materialne.

Autor: anw,ps / Źródło: Reuters, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości