Najnowsze

W Indiach zatrzęsła się ziemia. "To było największe trzęsienie, jakie widziałem"

Najnowsze

[object Object]
W tych okolicach doszło do trzęsienia ziemiGoogle Maps
wideo 2/13

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,0 nawiedziło indyjski stan Asam. Jak twierdzą władze kraju, żywioł dokonał "poważnych szkód". Nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych.

W północno-wschodnim stanie Asam w Indiach doszło do dość silnego trzęsienia ziemi. Według United States Geological Survey miało magnitudę 6,0. Wcześniejsze doniesienia Europejsko-Śródziemnomorskiego Centrum Sejsmologicznego wskazywały, że trzęsienie było silniejsze i miało siłę 6,2 w skali Richtera.

Amerykańskie służby geologiczne podały, że trzęsienie pojawiło się na głębokości 34 kilometrów w pobliżu miasta Dhekiajuli i 140 km na północ od miasta Guwahati, podały amerykańskie służby geologiczne.

- To było największe trzęsienie, jakie widziałem. Najpierw był duży wstrząs, a potem mniejszy - opowiadał jeden z funkcjonariuszy policji w mieście. - Nie otrzymaliśmy żadnych wezwań pomocy, ale ludzie wybiegali z domów - dodał.

"Szkody są poważne"

Mieszkańcy, w obawie przed kolejnymi wstrząsami, wybiegali na ulice. Niektórzy twierdzili, że w ich domach doszło do poważnych zniszczeń.

- Elewacja całego naszego wielopiętrowego domu jest popękana, nie wspominając o zawaleniu dachu i ścian. Na szczęście nikt nie został ranny - powiedział Subham Hazarika, biznesmen mieszkający w Guwahati.

Silne wstrząsy wielokrotnie nawiedzały północno-wschodnie obszary Indii oraz sąsiedniego Bhutanu.

- Nie mamy doniesień o ofiarach, ale widzimy, że szkody są poważne - powiedział minister zdrowia Himanta Biswa Sarma. Indyjscy urzędnicy ds. zarządzania katastrofami zajęli się już przygotowywaniem raportów dotyczących konsekwencji trzęsienia.

- Modlę się o dobre samopoczucie i wzywam wszystkich do zachowania czujności - powiedział gubernator stanu Asam Sarbananda Sonowal.

Autor: kw / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: earthquake.usgs.gov

Pozostałe wiadomości