W Hiszpanii nawet 26 st. C. Z kolei w Bułgarii jedynie 6 st. C

Specjalna prognoza "Meteo News"
Specjalna prognoza "Meteo News"
TVN Meteo
TVN MeteoSpecjalna prognoza "Meteo News"

Na Półwyspie Iberyjskim termometry wskażą temperaturę powietrza charakterystyczną dla letniej pory roku. Oprócz tego na niebie zaświeci słońce. Pogodna aura będzie w całej zachodniej Europie. Wyjątkiem będzie Wielka Brytania, gdzie spadnie deszcz. Natomiast w Bułgarii termometry wskażą zaledwie 6 st. C.

Do Hiszpanii i Portugalii zawędrowało lato. W przeważającej części półwyspu Iberyjskiego słupki rtęci wskażą w środę wartości powyżej 20 st. C. Najcieplej będzie w Sewilli. Tam termometry wskażą nawet 26 st. C. Najchłodniejszy dzień i 18 st. C czeka mieszkańców Majorki oraz północnych rejonów. Poza tym nigdzie nie zabraknie słońca.

Ciepło we Francji

Francuzi miejscami również odnotują temperaturę powietrza powyżej dwudziestu stopni. Tak ciepło będzie na południu kraju. Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców północnych regionów, gdzie maksymalna temperatura dojdzie do 10 st. C. W całym kraju prognozy wskazują, że niebo będzie zachmurzone. Deszcz spadnie jedynie w okolicach Zurychu w Szwajcarii.

Podobna aura czeka wypoczywających we Włoszech. Jednak na półwyspie Apenińskim zza chmur wyjrzy słońce. Nie będzie też tak ciepło jak we Francji, ponieważ najwyższe wartości temperatury powietrza zanotujemy w Mediolanie (18 st. C).

W Bułgarii 6 st. C

Z kolei na Półwyspie Bałkańskim pogoda nie jest tak łaskawa jak w Hiszpanii. Temperatura powietrza będzie oscylować przeważnie w okolicach 10-13 st. C. Najchłodniej będzie w Bułgarii. W Sofii słupki rtęci wskażą najwięcej 6 st. C. Aura zapowiada się pochmurnie. W Belgradzie oraz w Grecji z nieba spadnie porcja deszczu. Więcej słońca prognozowane jest w Turcji. Termometry wskażą od 9 st. C w Istambule do 15 st. C w Izmir.

Anglia pod chmurami

Deszczowe chmury przykryją także Wyspy Brytyjskie. Temperatura powietrza będzie oscylować w okolicach 10 st. C.

Lepszą pogodę synoptycy prognozują dla Holandii, Belgi i Niemiec. Na niebie spodziewamy się dużo słońca. Niemal wszędzie temperatura powietrza dojdzie do 10 st. C. Jedynie na wschodzie Niemiec może popadać i będzie chłodniej.

W Norwegii i Szwecji mieszkańcy nie powinni narzekać na pogodę. Spodziewamy się dużej ilości słońca oraz temperaturę rzędu 5-7 st. C. W Murmańsku odnotujemy zaledwie 1 st. C.

Deszcz na południe, słońce na wschód od Polski

Pogoda nie rozpieści naszych południowych sąsiadów. Na Słowacji i w Czechach spadnie deszcz. Słupki rtęci wskażą około 6-7 st. C. Za naszą wschodnią granicą środa zapowiada się słonecznie i stosunkowo ciepło. W Moskwie odnotujemy 7 st. C. Na Ukrainie temperatura powietrza dojdzie do 11 st. C.

Autor: AD/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości