Najnowsze

W Grecji i Chorwacji warunki dla windsurferów

Najnowsze

Prognoza dla żeglarzy 25.06
Prognoza dla żeglarzy 25.06

Sobota na polskich wodach, za sprawą wszechobecnego deszczu, będzie wyjątkowo nieprzychylna tym, którzy zdecydowali się na relaks na łódce. Dobre wieści mamy tylko dla pływających po wodach Grecji i Chorwacji. Tam warunki będą wprost stworzone do uprawiania sportów wodnych.

Na zachodnim Wybrzeżu wiatry osiągną siłę od 3 do 6 st. w skali Beauforta. Moglibyśmy mówić o warunkach idealnych do uprawiania windsurfingu, gdyby nie przelotny, choć zacinający deszcz, a także stosunkowo niskie temperatury oscylujące wokół 17 st. C.

Najchłodniej i najwietrzniej będzie w sobotę w Łebie, gdzie spotkamy się z 16 st. C. i 7 st. w skali Beauforta.

Po 18 st. C wskażą termometry w Jastarni, Sopocie i Krynicy Morskiej. Wiatry także utrzymają się tam na podobnym poziomie - będą wiały z prędkością od 3 do 5 st. w skali Beauforta. Deszcz nie pozwoli o sobie zapomnieć, choć w ciągu dnia możliwe będą przejaśnienia.

Jeziora sprzyjają początkującym

Najspokojniejsze w sobotę będzie jezioro Nidzkie. Tam wiatr będzie słaby i umiarkowany (2-4 st w skali Beauforta). Temperatura powietrza wyniesie 19 st. C. Na Mamrach i na Śniardwach sytuacja przedstawia się nieco inaczej. 3-6 st. w skali Beauforta stworzą dobre warunki dla stawiających swoje pierwsze kroki na łódce lub windsurfingu. Ciepło, 20 st., będzie nad jeziorem Zegrzyńskim, ale do tego zdążliśmy się już przyzwyczaić. Siła wiatru będzie się wahała od 3 do 5 st. w skali Beauforta. W ciągu dnia nad jeziorami raz będzie padać, a raz nie.

Deszcz nad otwartym morzem

Opady deszczu ominą jedynie zachodnią część Bałtyku. Na pełnym morzu spotkamy się z temperaturami rzędu 16-18 st. C i wiatrami sięgającymi 3-6 st. w skali Beauforta.

Cieśniny Duńskie to region, w którym będzie już chłodniej (16 st. C) i wietrzniej (4-6 st. w skali Beauforta), ale bezdeszczowo.

Windsurfing? Tylko w Grecji i w Chorwacji

Unoszący się nad wodami Grecji wiatr będzie oscylował wokół 3-5 st. w skali Beauforta, choć u brzegów Salonik może osiągać siłę nawet 7 st. W Grecji będzie bardzo gorąco - od 28 do 34 st. C.

W Chorwacji im dalej na południe, tym cieplej i wietrzniej. W położonej na północy Rijece na żeglujących czeka temperatura o wysokości 26 st. C i wiatry, z których najsilniejsze osiagną do 3 st. w skali Beauforta. W położonym na południu Dubrowniku żeglarze mogą się spodziewać 30 st. C i do 6 st. w skali Beauforta, co czyni południe Chorwacji miejscem idealnym dla wielbicieli windsurfingu.

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości