W Grecji i Chorwacji szukaj cienia pod żaglami

Prognoza pogody dla żeglarzy, 12.07
Prognoza pogody dla żeglarzy, 12.07
Prognoza pogody dla żeglarzy, 12.07

Pogoda będzie sprzyjać żeglarzom w całej Europie. O kapeluszach i okularach przeciwsłonecznych powinni pamiętać pływający po wodach greckich i chorwackich. Bałtyk będzie bardziej pochmurny, ale spokojny.

Na polskich wodach wiatr powieje z prędkością do 3 st. w skali Beauforta. Słupki rtęci na morzu i jeziorach będą jednomyślne i wskażą maksymalnie 23 st. C. Wiatr przyjdzie z północnego-zachodu.

Najwięcej chmur będzie na jeziorach Tałty i Mamry. Niestety synoptycy prognozują burze na jeziorze Solińskim. Tam należy zachować szczególną ostrożność i bacznie obserwować niebo, by bezpiecznie dopłynąć do portu zanim zaskoczą nas błyskawice.

Wietrznie w Grecji

Morze Bałtyckie bedzie sprzyjać wilkom morskim. Na termometrach miłośnicy żeglugi zobaczą 23 st. C, także w Cieśninach Duńskich. Wiatr będzie słaby, na morzy powieje do 3 st. w skali Beauforta.

W Grecji będzie można rozpędzić łódź. Na południu, w okolicy Cyklad, powieje do 7 st. w skali Beauforta. Greckie i chorwackie niebo będzie bezchmurne, także żeglarze zanim wypłyną w morze powinni spakowac do torby krem z filtrem, słomkowy kapelusz i okulary przeciwsłoneczne. Cień będzie jedynie pod żaglami. Powietrze nagrzeje się tam maksymalnie do 34 st. C.

Autor: mm//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości