Najnowsze

W górach psuje się pogoda

Najnowsze

Zima w polskich górach

We wtorek aura w Krynicy-Zdrój nie będzie już tak pogodna, jak była w poniedziałek. Podobnie będzie w innych górskich kurortach. - Przewidujemy śnieg z deszczem - mówi Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo.

Na Jaworzynie Krynickiej, lubianej góry przez narciarzy, leży 95-135 cm białego puchu, a na wtorek prognozowane są tam -4 st. Celsjusza. Szyki oddającym się białemu szaleństwu popsują jednak opady deszczu ze śniegiem.

- Nie tylko na Jaworzynie Krynickiej, lecz także na pozostałych szczytach, których wysokość jest niższa niż 1200 m n.p.m. przewidujemy śnieg z deszczem - mówi Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo.

- Śnieg spadnie tylko w wyższych partiach gór, choć niewykluczone, że pojawi się na niektórych niższych szczytach południowego wschodu - dodaje.

Gdzie jest dużo śniegu?

Najwięcej śniegu leży aktualnie na stokach Zieleńca (160-200 cm) i Świeradowa-Zdroju (100-220 cm). Niewiele mniej białego puchu pokrywa Bukowinę Tatrzańską (100-150 cm) i Wisłę (70-200 cm) oraz Zawoję (60-200 cm). W Polańczyku warstwa śniegu wznosi się jedynie na 20-60 cm.

"Minus trzy" w Muszynie

Lekki mróz, podobny temu prognozowanemu w Krynicy-Zdrój, ściśnie właśnie w Polańczyku i w Muszynie. Tam termometry wskażą -3 st. Celsjusza. 0 st. C synoptycy przewidują w Zawoi. Najwyższą wartość temperatura osiągnie w Karpaczu, będa to 3 st. C.

A tak Krynica-Zdrój wyglądała w poniedziałek:

Autor: map/rs / Źródło: Kontakt Meteo, TVN Meteo

Pozostałe wiadomości