Najnowsze

W Europie dominować będzie nieprzyjemna aura

Najnowsze

Specjalna prognoza pogody "Meteo News"
TVN MeteoSpecjalna prognoza pogody "Meteo News"

Nad Europą znajduje się dużo stref wilgoci. Wielu regionach padać będzie deszcz, deszcz ze śniegiem, miejscami sam śnieg. Znajdą się jednak miejsca na mapie, gdzie pogoda będzie typowo wiosenna.

Ośrodki niskiego ciśnienia znajdują się nad Skandynawią oraz nad Bałkanami. Wyż natomiast zlokalizowany jest na wschodzie Europy.

Wiosenny dzień w Hiszpanii

Na Półwyspie Iberyjskim prognozowana jest pogodna i słoneczna aura. Wyjątek stanowić będzie północ półwyspu, tam mogą pojawić się opady deszczu. Termometry wskażą od 10 st. C w Santiago de Compostela do 18 st. C w Maladze.

Francja będzie podzielona na część deszczową i pogodną. Opady prognozowane są w Metz, Paryżu, Caen, Nantes, Le Mans i w Bordeaux. W pozostałych regionach nie przewiduje się deszczu. Temperatura zawaha się od 5 st. C w Metz do 13 st. C w Perpignan.

Od 5 st. C we Włoszech

Na północy Włoch niebo będzie na ogół bezchmurne, natomiast na południu spadnie deszcz. Meteorolodzy prognozują od 5 st. C w Catanzaro do 13 st. C w Cagliari.

Bałkany również będą podzielone na pogodne i deszczowe. Opadów mogą spodziewać się mieszkańcy między innymi Aten, Sofii, Bukaresztu, Salonik. Termometry wskażą od 2 st. C w Pristinie do 14 st. C w Atenach.

Deszczowe Wyspy Brytyjskie

Deszczowe chmury zawisną również nad Wyspami Brytyjskimi. Temperatura w tym regionie Europy zawaha się od 5 st. C w Glasgow do 10 st. C w Londynie.

Pogodnej aury mogą spodziewać się na ogół mieszkańcy Niemiec. Natomiast opady deszczu przewidywane są w Belgii oraz w Holandii. Synoptycy prognozują od 2 st. C w Monachium do 8 st. C w Amsterdamie, Brukseli i w Kolonii.

Pogodna aura na południe i wschód od Polski

Pogodne niebo będzie u naszych południowych sąsiadów. Natomiast temperatura, w porównaniu do innych miejsc w Europie, będzie niska. Meteorolodzy przewidują od 0 st. C w Popradzie do 3 st. C w Pradze, Koszycach oraz w Bratysławie.

Podobna aura zapanuje na wschód od Polski. Słońce wyjrzy zza chmur między innymi w Moskwie, Kijowie, Wilnie i we Lwowie. Termometry wskażą od -4 st. C w Moskwie do 1 st. C w Kijowie, Tallinie oraz we Lwowie.

Pełne wydanie "Meteo News" znajdziesz tu

Autor: mab/mk / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości