Najnowsze

W ciągu dnia będzie się chmurzyć. Może pokropić

Najnowsze

Prognoza pogody TVN Meteo na dzień (31.07)
Prognoza pogody TVN Meteo na dzień (31.07)

Dzisiejsze niebo podzielą między sobą słońce i chmury. Tylko miejscami pokropi. Głównie na zachodzie i północy kraju. Na Wybrzeżu synoptycy prognozują burze.

We wtorek parasole przydadzą się w Polsce północnej oraz zachodniej. W tych rejonach synoptycy prognozują przelotne opady deszczu. Na Wybrzeżu oraz Pomorzu mogą wystąpić burze. Nie będą one miały tak intensywnego charakteru co weekendowe wyładowania atmosferyczne.

Najcieplej na południowym wschodzie

Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na Pomorzu Zachodnim, 25 st. C w centrum kraju do 27 st. C na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Wiatr umiarkowany, zachodni i północny. Podczas burz porywisty, dochodzący do 80 km/h.

Biomet niekorzystny

Wilgotność względna powietrza będzie najwyższa na północy oraz południowym wschodzie, gdzie osiągnie nawet wartość 80 procent. W centrum, na wschodzie oraz na południu kraju będzie ciepło. Komfort termiczny odczują mieszkańcy Polski zachodniej oraz północnej.

Na przeważającym obszarze naszego kraju będą panować niekorzystne warunki biometeorologiczne. Jedynie na wschodzie biomet neutralny.

Warunki biometeo na wtorek
Warunki biometeo na wtorek

Autor: adsz/ŁUD,rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości