Najnowsze

Uważajcie na przymrozki. Żółte alarmy IMGW

Najnowsze

[object Object]
Pogoda na sobotę 25.04tvnmeteo.pl
wideo 2/11

W nocy z soboty na niedzielę w części kraju pojawią się przymrozki. Ostrzega przed nimi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami w województwach:

- podlaskim;

- śląskim, w powiatach: cieszyńskim i żywieckim;

- małopolskim, w powiatach: suskim, nowotarskim, tatrzańskim, nowosądeckim, Nowy Sącz i gorlickim;

- podkarpackim, w powiatach: jasielskim, krośnieńskim, Krosno, sanockim, leskim i bieszczadzkim.

Prognozuje się spadek temperatury do -1 stopnia Celsjusza, przy gruncie do -4 st. C. Alarmy będą ważne od godziny 23 w sobotę do godz. 7 w niedzielę.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWIMGW

Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

Definicja IMGW mówi, że alert pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Autor: kw,ps / Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości