Najnowsze

Uwaga, wracają silne mrozy. W nocy do -28 stopni Celsjusza

Najnowsze


W weekend powrócą silne mrozy. Temperatura w noc z piątku na sobotę i soboty na niedzielę może spaść nawet do -28 st. C. Meteorolodzy przestrzegają przed niebezpiecznym dla zdrowia i życia zimnem.

- W weekendowe noce lokalnie temperatury mogą spaść poniżej -24 st. C - ostrzega Artur Chrzanowski, synoptyk TVN Meteo.

Najzimniej ma być na Podhalu, w Bieszczadach, Beskidzie Sądeckim i Beskidzie Niskim. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje tam spadek temperatury do -28 st. C. Tak ma być w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Natomiast w sobotę 11 lutego i niedzielę 12 lutego temperatura maksymalna sięgnie -14 st. C. W związku z tak silnymi mrozami wydano ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia dla tych regionów.

Zimno prawie w całej Polsce

Ostrzeżenia przed silnym mrozem obowiązują dla niemal całego kraju. Temperatura w weekendowe noce ma wynieść między -25 a -21 st. C. W ciągu dnia słupki rtęci wskażą tam od -10 do -13 st. C.

Wyjątkiem ma być Pomorze i Wybrzeże, a także województwo lubuskie i przeważającej części Wielkopolskie, gdzie mrozy nie będą aż tak dotkliwe.

Zabójcze temperatury

Ostrzeżeń nie należy lekceważyć. Na skutek morzu od początku lutego w Polsce zmarło już 61 osób. Bilans ofiar śmiertelnych fali mrozów, trwającej od 27 stycznia, zwiększył się tym samym do 81.

Autor: mm/ms / Źródło: IMGW, TVN Meteo

Pozostałe wiadomości