Ustaw kamerę w lesie i czekaj. Fotopułapka obnażyła życie zwierząt


W rezerwacie w chińskiej prowincji Junnan ukryta kamera uchwyciła sekretne życie zwierząt. Wśród nich są gatunki, których nigdy wcześniej nie udało się zaobserwować z bliska.

Na nagraniu zobaczymy rzadkie gatunki zwierząt, które występują w rezerwacie Baima Snow Mountain. Po raz pierwszy można przyjrzeć się z bliska bażantowi birmańskiemu występującemu tym regionie, a także rokselanie czarnej (rodzina makakowatych). Fotopułapki to element rocznej kampanii na rzecz ochrony zwierząt w prowincji Junnan należącej do tybetańskiej prefektury autonomicznej w Chinach.

Podglądamy dzikie zwierzęta

- Zamontowaliśmy kamerę w grudniu w 2016, a pierwszy materiał filmowy otrzymaliśmy pod koniec ubiegłego roku. - powiedział Zhong Tai, szef oddziału Weixi, biura zarządzania rezerwatem przyrody Baima Snow Mountain.

- Na nagraniu można zobaczyć różne zwierzęta, w tym rokselanę czarną objętą ścisłą ochroną, a także piżmowca karłowatego - poinformował Tai. - Dzięki kamerom na podczerwień możemy poznać nasze zasoby, różnorodność gatunkową zwierząt, jak często pojawiają się w różnych miejscach - dodaje.

Największy rezerwat w Chinach

Ostoja zlokalizowana jest w autonomicznym okręgu Weixi Lisu, znajdującym się na południu Chin. Rezerwat zajmuje powierzchnię około 2800 kilometrów kwadratowych. Jest największym rezerwatem przyrody w Chinach, chroniącym małpy i ich środowisko naturalne.

W Baima Snow Mountain żyje 47 gatunków zwierząt. Najsławniejsza jest rokselana szara, która żyje w lasach iglastych z sosnowym drzewostanem. Bytują nawet na wysokości między 3200-4000 metrów nad poziomem morza.

Autor: anw,amm/rp / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości