Najnowsze

Wpadł do głębokiej na prawie 10 metrów kanalizacji burzowej. Nagranie akcji ratunkowej

Najnowsze

Autor:
anw
Źródło:
enex, abc7ny.com

W Nowym Jorku w USA 47-letni mężczyzna wpadł do kanalizacji burzowej głębokiej na prawie dziesięć metrów. Na pomoc ruszyli strażacy i policjanci.

Jak podali miejscowi urzędnicy, policja otrzymała zgłoszenie około godziny 8 rano w niedzielę w sprawie 47-letniego mężczyzny, który wpadł do kanalizacji burzowej w pobliżu Cross Island Parkway i Whitestone Expressway w Nowym Jorku. Na miejscu zdarzenia znajdował się brat ofiary, który wezwał pomoc. Jak się okazało, poszkodowany wpadł do kanalizacji burzowej głębokiej na prawie dziesięć metrów. Według policji w pobliżu nie było żadnego przejścia dla pieszych, nie wiadomo, jak długo mężczyzna był tam uwięziony.

USA. Akcja ratunkowa

Na miejsce wypadku wezwani zostali oficerowie nowojorskiej policji i strażacy, którzy przeprowadzili akcję ratunkową. 47-latkowi groziła hipotermia, ponieważ był zanurzony w zimnej wodzie.

Pierwszym zadaniem załóg było uspokojenie mężczyzny, który na widok ekipy ratunkowej westchnął z ulgą.

- Gdy tam zeszliśmy był przytomny, rozmawiał z nami, bolała go noga - powiedział Kenneth Logallo z nowojorskiej policji. - Wyciągnęliśmy mężczyznę, jak tylko otrzymaliśmy odpowiedni sprzęt - dodał.

Na nagraniu widać heroiczną akcję ratunkową, która trwała około 20 minut. Mężczyzna prawdopodobnie złamał nogę, miał też rozcięte czoło. 

W ostatnim czasie Nowy Jork nawiedziły powodzie, które były związane z ulewnym deszczem, będącymi pozostałościami po huraganie Ida.

Autor:anw

Źródło: enex, abc7ny.com

Pozostałe wiadomości