Najnowsze

Upały minęły. Miejscami tylko 22 st. C

Najnowsze

Prognoza pogody na dzień 10.07
Prognoza pogody na dzień 10.07

Pełen przelotnego deszczu, a także chłodniejszy niż ostatnio będzie wtorek. W niektórych miejscach kraju spodziewamy się maksymalnie 22 st. Celsjusza.

We wtorek będzie przelotnie padać. Początkowo zmokną mieszkańcy zachodu, a wczesnym popołudniem ci, którzy dzień spędzą w miejscowościach pasa Trójmiasto-centrum-południe. Tym drugim mogą ponadto towarzyszyć burze. Niewykluczone, że wieczorem zagrzmi też na Lubelszczyźnie.

Wyładowania atmosferyczne będą miały natężenie słabe i umiarkowane, nie powinniśmy się więc obawiać burz, jakie przechodziły nad naszymi głowami w ostatnim tygodniu.

Sporo słońca synoptycy przewidują w Polsce północno-wschodniej i wschodniej.

Chłodno, jak na lipiec, będzie na północy i północnym zachodzie. Termometry wskażą tam nie więcej niż 22 st. C. 24 st. C spodziewamy się w Poznaniu i w Gorzowie Wielkopolskim, a już 26 st. C - na Mazowszu i na Dolnym Śląsku. 28 st. C, najwięcej we wtorek, będzie w Rzeszowie.

Biometeo niekorzystne

Wilgotność powietrza utrzyma się na poziomie 60-80 proc. Mieszkańcy zachodniopomorskiego i pomorskiego odczują komfort termiczny, pozostałym będzie ciepło bądź gorąco. Warunki biometeo, niestety, wszędzie okażą się niekorzystne.

Prognoza pogody dla meteopatów na dzień 10.07
Prognoza pogody dla meteopatów na dzień 10.07

Autor: map/mj,rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości