Najnowsze

Upalne południe Europy, a na Malediwach deszcz

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów europejskich
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów europejskich

W europejskich kurortach rozpogadza się. W wielu miejscach na plaże tłumnie będą przybywać turyści. Woda wzdłuż wybrzeża na Cyprze osiągnie aż 25 st. C. Bez wątpienia upalne 41 st. C w Egipcie zagoni urlopowiczów do basenów i morza.

Na Wyspach Kanaryjskich meteorolodzy przewidują burze. Termometry wskażą tam 23 st. C na Gran Canarii i 24 st. C na Teneryfie. Na Maderze będzie chłodniej o kilka stopni, temperatury wyniosą 20 st. C.

Pełne plaże na Lazurowym Wybrzeżu i w Hiszpanii

W Portugalii pogoda będzie zróżnicowana. Na północy synoptycy przewidują zachmurzone niebo i 20 st. C. Na południu natomiast bezchmurne niebo i 27 st. C będzie zachęcać do plażowania.

Plaże w Hiszpanii mogą się zapełnić amatorami kąpieli słonecznych. Termometry wskażą tam od 26 do 30 st. C. Podobna pogoda uraczy wczasowiczów na Lazurowym Wybrzeżu.

Natomiast na północy Włoch prognozowane są burze. Pozostała część kraju - włącznie z wyspami - ma być pogodna. Temperatury wyniosą od 25 do 31 st. C.

Burze w Chorwacji, egipski upał

Wzdłuż całego chorwackiego wybrzeża meteorolodzy spodziewają się gwałtownych burz. Na Greckich wyspach upały, na Krecie 37 st. C, a na Rodos 33. Cypr również nawiedzą wysokie temperatury. Termometry w cieniu wskażą od 34 st. C w Pafos do 37 w Larnace.

Temperatura wody oscylować będzie od 23 do 24 st. C. Wzdłuż całego tureckiego wybrzeża, temperatury będą afrykańskie. Synoptycy przewidują aż 40 st. C. Woda również ciepła - w kulminacyjnym momencie osiągnie 25 st. C.

W Egipcie będzie coraz cieplej, termometry w Szarm el-Szejk wskażą 41 st. C w cieniu. W Aleksandrii będzie chłodniej, 34 st. C. Turystów przebywających w Maroku czeka natomiast bezchmurne niebo i temperatury wahające się od 27 na północy do 209 st. C na południu kraju.

Deszczowe Malediwy

W kurortach nad Zatoką Meksykańską meteorolodzy prognozują burze i wysokie temperatury. Tylko w Cancun niebo będzie bezchmurne. Termometry wskażą od 31 do 34 st. C.

Na Malediwach przewidywane są deszcze. Będzie ciepło, w cieniu temperatura osiągnie 30 st. C.

Turyści przebywający w Indiach mogą się z kolei spodziewać deszczowego dnia. Synoptycy prognozują od 30 do 37 st. C. Na Phuket i w Medan turystów z plaż przegonią burze. Na Bali natomiast na wczasowiczów czeka upał i 37 st. C.

Prognoza pogody dla kurortów światowych
Prognoza pogody dla kurortów światowychTVN Meteo

Autor: mab//kdj / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości