Najnowsze

Ulice Sycylii zamieniły się w rwące rzeki. Samochody płyną przez miasta

Najnowsze


Konsekwencją fali brzydkiej pogody są nawałnice na wschodzie Sycylii. Liczne wiadomości i filmy z podtopionymi ulicami docierają od zaniepokojonych mieszkańców miast, na które od północy (z wtorku na środę) spadło już 100 l/mkw., a miejscami nawet 120 l/mkw.

Gwałtowna pogoda dotyka głównie mieszkańców Sycylii i Kalabrii. Szczególnie narażone są okolicy miast Taormina i Giardini Naxos w prowincji Messina. Burzom towarzyszą intensywne opady.

Samochody płyną przez miasto

Intensywna burza pojawiła się o zmroku (8 września) w Giardini Nexos, przekształcając ulice w rwące rzeki, które unosiły wszystko, co spotkały na swojej drodze, w tym także wiele samochodów.

- O mój Boże, to nie jest deszcz! Ten człowiek ma wodę po kolana. Boję się, że skończę pod wodą - krzyczał przerażony autor filmu prowadzący samochód po zalanej drodze. - Tam muszą być ze trzy metry głębokości. Uciekam do domu! - dodał.

Podobna sytuacja wystąpiła w Taorminie. Ze względu na górzystą okolicę, odnotowano tam wiele przypadków osuwisk ziemi.

- Powrót do domu to dziś prawdziwa przeprawa. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. Droga między Giardini Naxos i Taorminą jest straszna - skomentował sytuację autor innego filmu.

Wydano ostrzeżenia

Silne burze nawiedzają także południowe regiony w okolicy miast Trapani, Agrigento i Ragusa, gdzie opady dochodzą do 80 l/mkw. Według synoptyków to dopiero początek złej pogody. Przewiduje się, że w ciągu najbliższych godzin gwałtowne burze przejdą przez całą wyspę z wyjątkową intensywnością we wschodnich regionach.

Przez kilka najbliższych godzin będzie obowiązywać najwyższy stopień ostrzeżenia na terenie włoskiej Sycylii i Kalabrii.

Autor: ab/mk / Źródło: 3bmeteo.com, centrometeoitaliano.it

Pozostałe wiadomości