Najnowsze

Ulewy i gradobicia na Podkarpaciu. Interwencje strażaków w niedzielę

Najnowsze

Gradobicie na Podkarpaciu
Kontakt 24Gradobicie na Podkarpaciu

Przez Podkarpacie przechodziły burze. Strażacy w związku z pogodą interweniowali ponad 200 razy. Działania polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych posesji i piwnic. Relacje z burzowej niedzieli otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Podkarpaccy strażacy wyjeżdżali w niedzielę ponad 200 razy do usuwania skutków burz, które przechodziły lokalnie nad regionem.

- Nasze działania polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych posesji i piwnic. Udrażnialiśmy także przepusty drogowe - poinformował rzecznik podkarpackich strażaków brygadier Marcin Betleja. - Strażacy usuwali także połamane konary i drzewa leżące na jedniach i chodnikach - dodał.

Najwięcej interwencji zanotowano w powiatach: rzeszowskim mieleckim, lubaczowskim, leżajskim i przeworskim. - Na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt nie został ranny - zapewnił rzecznik.

Obowiązują ostrzeżenia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa objęło alertem kilka województw.

"Zostańmy, tam jesteśmy bezpieczni"

Betleja podkreślił, że meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi burzami. - Bądźmy ostrożni. Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu. Zostańmy, tam jesteśmy bezpieczni - zaapelował.

Zwrócił także uwagę, aby pozamykać okna, a z balkonów, tarasów pousuwać przedmioty, które mogą zdmuchnąć silne podmuchy wiatru i wyrządzić komuś krzywdę. Do kierowców zaapelował, aby zatrzymali się w bezpiecznym miejscu, ale nie pod drzewami czy pod reklamami wielkopowierzchniowymi. - Absolutnie nie wchodźmy na teren zadrzewiony. Spadająca gałąź czy złamane drzewo może zrobić komuś krzywdę - przestrzegł.

Wasze pogodowe relacje

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagrania przedstawiające ulewę i gradobicie w miejscowości Tuszyma w województwie podkarpackim.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ NA KONTAKT 24

Autor: anw/dd / Źródło: PAP, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości